Ach, co to był za bal!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W ubiegłą sobotę w hotelu Borowina odbył się szósty już bal charytatywny organizowany przez stowarzyszenie Auxilium,działające na rzecz uczniów specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Szpitalnej w Piasecznie


Pierwszy bal charytatywny odbył się w 2015 roku. Wówczas zbierano fundusze na rozbudowę i rozwój placówki. Przez kolejne lata tradycja dorocznych imprez, będących także formą podziękowania dla wszystkich przyjaciół szkoły, była kontynuowana. Bal organizowało utworzone przy szkole stowarzyszenie Auxilium. Za uzyskiwane podczas niego fundusze kupowano sprzęt, organizowano dodatkowe zajęcia terapeutyczne dla uczniów, a także wycieczki, półkolonie i wyjazdy rekreacyjne. Dzięki współpracy z dyrekcją szkoły udało się stworzyć pracownie tematyczne, w tym teatralną oraz ceramiczną, a także otworzyć kuchnię terapeutyczną.
– Zakupiliśmy drogi sprzęt do terapii słuchowej i logopedycznej, sprzęt sportowy oraz pokryliśmy wiele innych małych i dużych wydatków – wylicza Agnieszka Niczyporuk, prezes fundacji.
Na tegorocznym balu w hotelu Borowina, na terenie gminy Konstancin-Jeziorna bawiło się 150 znamienitych gości, w tym gminni radni, władze gminy Piaseczno oraz radni sejmiku wojewódzkiego. Było także wielu lokalnych przedsiębiorców oraz przyjaciół szkoły i stowarzyszenia.


– Obecność wszystkich tych osób jest dla nas bardzo ważna, szanujemy każdą najmniejsza cegiełkę pozostawioną na balu, bo wspólnie tworzymy wielkie dzieło, jakim jest szansa na lepsze, ciekawsze życie naszych dzieci – podkreśla Agnieszka Niczyporuk.
Dzięki hojności gości udało się zebrać rekordową kwotę blisko 50 tys. zł. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się aukcja „rzeczy pięknych”, ofiarowanych zarówno przez darczyńców, jak i stworzonych przez uczniów szkoły.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię