GÓRA KALWARIA Gmina przebuduje w tym roku nie tylko ul. Wierzbowskiego, ale także pobliski skwer z pomnikiem Adama i Ewy przy ul. ks. Sajny i uliczki wokół niego


Jak zapewnia magistrat, o ile nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, do końca maja zostanie podpisana umowa na modernizację ul. Wierzbowskiego (prace potrwają do końca wakacji). Rada miejska kilkanaście dni temu dołożyła do tej inwestycji brakujące nieco ponad 200 tys. zł. Zapewniła też finansowanie dla innego zadania – przebudowy skweru z pomnikiem Adama i Ewy oraz uliczek wokół niego. O modernizację przede wszystkim chodników na tej odnodze ul. ks. Sajny dopominali się od kilku lat mieszkańcy. Obserwując przebudowę głównego pasa ul. ks. Sajny i słysząc o planach modernizacji sąsiedniej ul. Wierzbowskiego narzekali: Władze znów o nas zapomniały.

Za około 200 tys. zł będzie wymieniona nie tylko nawierzchnia chodnika, jezdni i alejek na skwerze, ale również urządzona na nowo zieleń. Według zapowiedzi magistratu, obok zielonego placu powstanie ciąg pieszo-rowerowy, który będzie kontynuacją drogi rowerowej (pierwszej w centrum miasta!) zaplanowanej na ul. Wierzbowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię