Akademia Czujnego Rodzica

0

PIASECZNO Dziś w Starostwie Powiatowym w Piasecznie odbędzie się wykład Akademia Czujnego Rodzica, na temat zaburzeń rozwoju ruchowego i schorzeń ortopedycznych dzieci.

Wykład poprowadzi dr Błażej Pruszczyński – wybitny specjalista z zakresu ortopedii dziecięcej – jest to spotkanie dedykowane rodzicom dzieci niepełnosprawnych, zainicjowane przez specjalistów z ZSS w Pecherach.

Dr Błażej Pruszczyński – Adiunkt w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej UMed w Łodzi.
Jako ortopeda prowadzę pacjentów od urodzenia do dorosłości, często nawet dłużej, przeżywając razem z nimi etapy ich życia. Stawiam diagnozy, leczę, operuję i prowadzę ich przez okresy pooperacyjne.- mówi dr Błażej Pruszczyński– W ortopedii dziecięcej, współpraca z rodzicami, opiekunami, fizjoterapeutami jest ważna. Kluczowe jednak jest ułożenie, zrozumienie i zaakceptowanie całego procesu leczenia z postępowaniem pooperacyjnym włącznie. Proces ten angażuje pacjenta, jego rodzinę, a często fizjoterapeutę i innych lekarzy z różnych specjalności.

Dr Pruszczynski specjalizuje się w następującym zakresie:
– diagnostyka i leczenie chorób stawu biodrowego – dysplazja, jałowa martwica (ch. Perthesa), złuszczenie głowy kości udowej
– diagnostyka i leczenie mózgowego porażenia dziecięcego
– diagnostyka i leczenie stopy końsko-szpotawej
– diagnostyka i leczenie zaburzeń statyki stóp, kolan i sylwetki ciała
– diagnostyka i leczenie jałowych martwic kości
– skoliozy – leczenie zachowawcze i koordynowanie leczenia operacyjnego
– planowanie leczenia oraz prowadzenie go w przypadku następstw urazów (złamań, uszkodzeń więzadeł, łąkotek, zmian pozapalnych itp).

Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziców dzieci wiwku 0-3 lata oraz dzieci z niepełnosprawnością, start o godz. 17.00 w Starostwie Powiatowym w Piasecznie ul. Chyliczkowska 14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię