Akcja badania piersi!

0

POWIAT W maju na terenie powiatu piaseczyńskiego odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50- 69 lat.

 

LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne.

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Do badania uprawnione są Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Zachęcamy Panie, aby nie zwlekały z decyzją o realizacji badań. Systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Prażmów – 19 maja 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 przy Ośrodku Zdrowia, ul. Ostapowicza 4
Piaseczno – 20 maja 2021 w godzinach od 11.00 do 18.00 i 21 maja 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy markecie Kaufland, ul. Okulickiego 10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię