Akcja sadzenia drzew. Można się przyłączyć.

5

PIASECZNO Już po raz piąty grupa entuzjastów z Zalesiacze.pl organizuje akcję sadzenia drzew. Tym razem 24 kwietnia obsadzane będą tereny przy ulicy Chyliczkowskiej w Piasecznie.

Grupa Zalesiacze.pl samodzielnie zbiera środki, organizuje odpowiednie drzewa oraz skrzykuje znajomych i mieszkańców, aby wspólnie sadzić drzewa. Sprawa jest prosta: drzewa nie tylko pochłaniają CO2, dają cień, mają pozytywny wpływ na retencję wody, wpływają na nasze samopoczucie ale sprawiają, że nasza jakość życia rośnie wraz z nimi.

Zbiórka środków odbyła się przez portal zrzutka.pl. Każdy darczyńca nie tylko przyczyni się do zasadzenia drzew, ale też będzie mógł wybrać dla tego specjalnego drzewa imię. Można też wesprzeć akcję osobistą obecnością i wylanym potem podczas kopania miejsc pod drzewa.
– Niestety nadal nie zniesiono wielu obostrzeń dlatego zobowiązani jesteśmy nie tylko do maseczek, dystansu ale ograniczenia zgromadzeń. Dlatego jeśli dla bezpieczeństwa zostaniesz w domu, sami zasadzimy Twoje drzewko i w ciągu 10 dni wyślemy Ci namiary i zdjęcie z tabliczka, żebyście mogli je odwiedzić w każdej chwili. Jeżeli drzewo będziesz sadzić samodzielnie, to zapraszamy z zachowaniem wspomnianych zasad. Dodatkowo jeśli planujesz być z grupą powyżej 4 osób to koniecznie umów z nami godzinę sadzenia telefonicznie (789102151), mailowo ([email protected]) lub w prywatnej wiadomości na Facebooku Zalesiacze.pl. Na miejscu podzielimy wydarzenie na osobne sektory tak, aby nie przekroczyć liczby zgromadzenia.
Pamiętajmy że te zasady są dla naszego dobra. Wierzymy że następna akcja odbędzie się już ze wspólnym piknikiem! Jeszcze raz wielkie dzięki – tłumaczą zasady wzięcia udziału w akcji organizatorzy.

To już piąta taka akcja. Do tej pory udało się zasadzić drzewa w Piasecznie, Górze Kalwarii, Ursynowie oraz na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Zasadzone drzewa można już liczyć w setkach. Obecną akcję wspiera Gmina Piaseczno, która wskazała teren pod zalesienie. Zatroszczymy się również o zasadzone drzewa.

Chętnych do wzięcia udziału w akcji zapraszamy 24 kwietnia 2021 w godzinach 12.00 – 16.00 przy ul. Żeromskiego w Piasecznie.

ZBIÓRKA chętnych będzie miała miejsce przy ul. Żeromskiego – dokładna lokalizacja zaznaczona na mapie – kliknij.

5 KOMENTARZE

  1. my teraz sadzimy a za 50 lat ktoś stwierdzi że trzeba usunąć tak jak od Jazgarzewa do Zalesia Górnego jadąc wszystkie zostały ścięte a ja jako dziecko je sadziłam i co mam z tego ?

  2. warto by było aby konsultowali to jeszcze z zarzadcami dróg bo się moze okazać ze tak szybko jak były posadzone tak szybko beda usuwane bo np. droga bedzie szla do przebudowy.

  3. Tak, tak… sądzić to nie ma komu, a do wycinki już takich ,,zaproszeń,, nikt nie wystosował…. To jak wycięte są lasy pod Piasecznem, to jeden wielki skandal…. i proszę mi tu nie pitolić, że to taki ,,plan zagospodarowania,, … to gospodarka RABUNKOWA,!!!

    • Plan zagospodarowania dopuszcza zabudowę w lasach np w Zalesiach. Gospodarka leśna jest prowadzona na podstawie planów urządzania lasów, też prywatnych. A jak rabunkowa to dzwoniłeś na policję?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię