Akcja szlachetna paczka rusza! Każdy może pomóc!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Ta ogólnopolska akcja charytatywna w tym roku ponownie zawita do Konstanicina-Jeziorny. Trwają przygotowania do jej grudniowego finału, a już w sobotę (12 listopada) zostanie oficjalnie otwarta baza potrzebujących rodzin. Każdy może pomóc.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego głównym celem jest dotarcie do rodzin i osób osamotnionym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, oraz udzielenie im pomocy. W ubiegłym roku takie wsparcie otrzymało 25 potrzebujących z gminy Konstancin-Jeziorna. – Była to nie tylko pomoc doraźna, obejmująca m.in. żywność, opał czy chemię domową, ale także długofalowa, w formie kursów doszkalających i prawa jazdy czy zajęć dla dzieci – wymienia Adam Białecki, wicelider konstancińskiego zespołu Szlachetnej Paczki.

Wolontariusze już działają

W tym roku ta szlachetna akcja ponownie zawita do Konstancina-Jeziorny. Wolontariusze już działają w ośmioosobowym zespole pod przewodnictwem liderki Alicji Dobosz-Jóźwik. – Aktualnie jesteśmy na
etapie odwiedzania rodzin i ustalania ich najważniejszych potrzeb – dodaje Adam Białecki. – Dzięki współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, lokalnymi działaczami społecznymi, sołtysami oraz z wieloma innymi instytucjami i organizacjami tworzymy lokalną listę osób, które zostaną w tym roku objęte pomocą.

A już w najbliższą sobotę (12 listopada) organizator akcji uruchomi na swojej stronie internetowej Bazę Rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego momentu, przez kolejny miesiąc, będzie można wybrać rodzinę, którą chce się wesprzeć.

Zostań darczyńcą

Aby zostać darczyńcą i przygotować świąteczny upominek, wystarczy wybrać z listy rodzinę i samemu lub wspólnie ze znajomymi, przyjaciółmi czy współpracownikami spełnić jej konkretne potrzeby, a niekiedy nawet i marzenia. Następnie paczki w „Weekend cudów” (w dniach 11–12 grudnia) należy dostarczyć do magazynu Szlachetnej Paczki w Konstancinie-Jeziornie. – Za pośrednictwem wolontariuszy prezenty trafią do wybranych przez darczyńców osób z terenu naszej gminy – dodaje wicelider konstancińskiego zespołu. – Każdy może pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują, do czego zachęcam.

Więcej informacji

Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest na stronie: szlachetnapaczka.pl oraz na fanpage’ach Szlachetnej Paczki Konstancin-Jeziorna na Facebooku oraz Instagramie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię