Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii!

7

KONSTANCIN-JEZIORNA 27-letniemu Patrykowi B. grozi dożywotnie więzienie. Martyna S., która w czasie popełnienia zbrodni była niepełnoletnia, może zostać skazana na karę do 25 lat pozbawienia wolności

27-letni Patryk B. i 18-letnia Martyna S. staną przed sądem za zabójstwo 16-letniej Kornelii. Ciało dziewczynki przez 2 miesiące uważanej za zaginioną odnaleziono w kwietniu ubiegłego roku na terenie Rezerwatu Przyrody Łęgi Oborskie pod Konstanciniem.

Po zabójstwie Kornelii i ustaleniu prawdopodobnych sprawców zbrodni Prokuratura Okręgowa w Warszawie odtworzyła ostatnie chwile jej życia oraz relacje pomiędzy oprawcami i ich ofiarą. Jak ustalono Martyna i Kornelia poznały się jesienią 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii. Martyna spotykała się ze starszym o 9 lat Patrykiem. Para chciała rozpocząć własny narkotykowy biznes, a 16-letnia Kornelia, która rzekomo handlowała narkotykami miała być ich konkurencją.

W lesie wykopał grób. On dusił, ona strzelała

Na początku 2020 roku postanowili zabić 16-latkę. – Ustalili, iż ściągną Kornelię do Konstancina-Jeziorny, wykopią dół, zastrzelą ją i zakopią – napisał w akcie oskarżenia prokurator.
Patryk B. przyniesioną z domu łopatą wykopał dół w lesie na terenie rezerwatu Łęgi Oborskie. Kornelię przywieziono z Piaseczna pod pretekstem świętowania 17. urodzin Martyny.
W lesie planowali pić alkohol i strzelać z wiatrówki. Patryk B. usiłował udusić Kornelię, dziewczynka broniła się. Wtedy Martyna S. trzykrotnie strzeliła z wiatrówki do 16-latki powodując obrażenia głowy. Ciało nastolatki wrzucono do dołu uprzednio wykopanego przez Patryka B., a następnie zakopano.

Miotali się w zeznaniach

Uzgodnili wersję wydarzeń, którą przedstawiali w trakcie poszukiwań nastolatki. Dziewczyna miała zniknąć po po tajemniczym telefonie.
Zwłoki Kornelii znaleziono przypadkiem dwa miesiące po dokonaniu zbrodni. – Oględziny i sekcja zwłok wykazały, że przyczyną zgonu było uduszenie gwałtowne – uznał biegły.
Przebieg zdarzeń ustalono dzięki dowodom, oraz pierwszym zeznaniom Patryka B., w których przyznał się do winy i opisał całą historię. W kolejnych wyjaśnieniach zarówno on, jak i 17-letnia Martyna S. zmieniali wersje i wzajemnie obarczali się winą. Biegli orzekli, że zarówno mężczyzna, jak i niepełnoletnia w chwili dokonania zbrodni kobieta, są poczytalni i mogą odpowiadać przed sądem.

„Wspólnie i w porozumieniu”

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że S. i B. są oskarżeni o „dokonanie wspólnie i w porozumieniu” zabójstwa Kornelii K. W momencie skierowania aktu oskarżenia do sądu oboje byli tymczasowo aresztowani.
Patryk B. zarzut zabójstwa usłyszał już w kwietniu ubiegłego roku. Martyna S., która zarzucanego czynu dokonała na trzy godziny przed ukończeniem 17 lat przebywała w schronisku dla nieletnich. O możliwości pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej musiał zadecydować sąd rodzinny.
Teraz Patrykowi B. grozi dożywotnie więzienie. Martyna S. może trafić za kratki nawet na 25 lat.

7 KOMENTARZE

  • To jest jakaś totalna porażka kpp pno
   Lenie, z układu? Za co kasę biorą?
   Nic nie robili i nie robią ws ofiar!!!!
   Od 2008 obserwuję, wiem ctsś, układ, układ, gleba, układ, układ wòj, uklad, układ zza Wisły js uklad, uklad wgr, uklad, uklad lubelskie, układ, układ tż – teraz pno itd….

 1. Nie miejmy litości dla morderców. Nie ma wytłumaczenia dla zbrodni planowanej od początku do końca. Dożywocie dla obojga, bez wyjątku, bez możliwości skrócenia kary. Niech wyrok będzie przestrogą dla innych im podobnych- za zbrodnię jest kara i tyle. I nie ma zbrodni doskonałej.

 2. Gdyby przywrócić karę śmierci to ilość morderstw by zmalała. Każdy zastanowił by się kilka razy, a tak agresorzy są w stanie zabić za to że ktoś na niego źle spojrzał.

 3. Czemu 25 ta dziewczyna ma siedzieć??powinna nigdy już nie opuścić bramy więzienia zabili nie winna dziewczynkę. Obojętnie o co tam chodziło nie oni dali życie i nie powinni go odbierać to straszna tragedia
  Mam nadzieję że sąd będzie sprawiedliwy i ten chłopak i dziewczyna dostaną dożywocie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię