Akt wandalizmu wymierzony w LGBT

16

KONSTANCIN-JEZIORNA W nocy z czwartku na piątek w różnych punktach uzdrowiska pojawiły się hasła „LGBT – mówimy nie”. Prześcieradło z tym napisem zawisło na moście. Na murze CH Papiernia powieszono podobny transparent


– Jest to kolejny akt wandalizmu i mowy nienawiści, z którym spotykam się na ulicach Konstancina-Jeziorny – mówi pani Krystyna, nasza czytelniczka. – Obraźliwe hasła, którymi wiele osób może czuć się dotkniętych, pojawiły się głównie w Mirkowie. Pomazane zostały m.in. znaki drogowe, chodniki, skrzynki gazowe i rozdzielnie. Większość tych miejsc jest w zasięgu miejskiego monitoringu.
Wygląda na to, że raz w miesiącu mamy w mieście akcję dyskryminacyjną – mówi pan Paweł, mieszkaniec pobliskiego Skolimowa. – Ratusz jak dotąd nie zajął stanowiska w tej sprawie. Uważam, że brak reakcji władz, to ciche przyzwolenie na zastraszanie mieszkańców i przymykanie oczu na niszczenie wspólnego mienia.
Mimo późnej pory udało nam się skontaktować ze strażą miejską. Dowiedzieliśmy się, że napisy zostały wykonane poza strefą monitoringu.
– Pierwszy raz mamy do czynienia z takim aktem wandalizmu, nakażemy właścicielom wszystkich pomazanych miejsc usunięcie napisów. Trudno będzie wykryć sprawców tego czynu – poinformował nas jeden ze strażników.

TW

16 KOMENTARZE

 1. Przecież mamy wolność słowa. Skoro tęczowi mogą zalewać Polskę swoimi kłamstwami to dlaczego druga strona nie może się bronić ?

   • Ja ci odpowiem i rozwieję wszelkie wątpliwości a szczególnie natury moralnej, LGBT? – dzieci z tego nie było, nie ma i nie będzie!!!
    Satysfakcjonuje odpowiedź?

    A więc ani rozwoju, ani postępu, tylko cofanie, niże demograficzne i zepsucie społeczne. Chał, chał, chał – widziałem ostatnio obrazek jak na „krucjatę młodych” – młodych ludzi modlących się różańcem „szczekali” aktywiści z LGBT. Im wolno? Czy to jest mowa miłości i tolerancji? A może to prowokacje? Kto siej wiatr, ten zbiera burze. Pewnie komuś pampers puścił i nie wytrzymał, ileż to można nastawiać drugi, trzeci, czwarty, piąty, dziesiąty policzek? Ja bynajmniej tyle policzków nie posiadam, choć poślady mam jeszcze mocno zaciśnięte.

  • ŻE CO XDDD
   Tak mamy wolność słowa, ale wolność słowa a poniżanie mniejszości to dwie różne definicje. Ci tak zwani ,, tęczowi” chcą tylko żyć w spokoju, zakładać własne rodziny i nie bać się o życie.

   Pozdrawiam:3

   • I dla tego chcą by to ta pozostała większość nie mogła żyć w spokoju, bała się o życie założonych własnych rodzin!? Od kiedy poprawa polega na tym że gorzej ma więcej ludzi????
    Jak to już było na tym portalu pisane: Niech „inni” sobie żyją po swojemu, a „normalni” po swojemu i jedni drugim niech nie wchodzą w drogę i niczego nie narzucają ‐ to jest definicja tolerancji, wszystko inne to jest i dyskryminacja!!!

 2. Trudno będzie wykryć sprawców… Paru chłopa, docisnąć małolactwo i sami się posprzedają, a potem solidny wpier…… spuścić i po kłopocie.

  • Czy ja dobrze czytam „Paru chłopa, docisnąć małolactwo (…), a potem solidny wpier…… spuścić i po kłopocie”? Na pewno? A podobno Ci „kochający inaczej” i ich zwolennicy to tacy pokojowo usposobienie ludzie, przepełnieni miłością i tolerancją…..
   I „oni” mają nas i nasze dzieci uczyć miłości i tolerancji??? Kpina jakaś chyba!!!

 3. Wandalizm – tak można to zinterpretować, mowa nienawiści – nie, to przejaw może nie najlepszej, ale jednak obrony i walki z ideologią, podważającą podstawy naszej cywilizacji.

 4. Przecież te tandetne napisy robią sami działacze tych lgtb+QiZ… po sieci chodzi film, jak aktywista tej organizacji przyczepia podobny znak (zakaz LGTB) w Żabieńcu… następnie zrobili zdjęcie i zdieli znak… I jest dowód, że w Zabiencu mieszkają same homofoby!:)
  Rozumiem, że piasecznonews do górnolotnych intelektualnie portali nie należy, nie taka jego rola, ale odrobina samodzelnego myslenia z strony osób piszących do tego portalu, była by nad wyraz wskazana…

 5. „W nocy z czwartku na piątek w różnych punktach uzdrowiska pojawiły się hasła „LGBT – mówimy nie””
  ========================
  Znaczy, że powstała i działa jakaś konspiracyjna organizacja („Brunatne Szeregi”?), uprawiająca tzw. mały sabotaż. Jeden człowiek w jedną noc raczej by tego nie zrobił. Ale paru napalonych gnojków dałoby radę.
  Teraz pytanie, czy i kiedy te „Brunatne Szeregi” przejdą od małego do dużego sabotażu i od słów do czynów?

  P.S. Hehe, starosta piaseczyński będzie wtedy musiał jeździć do roboty przez Górę Kalwarię. A jak już kiedyś obejmie stanowisko burmistrza K-J, to chyba będzie sobie musiał pancerne drzwi do gabinetu obstalować i oddział uzbrojonych ochroniarzy zatrudnić? 😉

 6. Pani Krystyna jest oburzona. A Pan Paweł czuje sie zastraszony. I nie kojarzą że akcja rodzi reakcję – takie są prawa fizyki 🙂

 7. To nie wolność słowa, ani atak na mniejszości, tylko zwykłe „zabawy” młodych, albo trochę starszych. Temat jest chwytliwy, więc malujący mieli pewność że, tak jak to widzimy, rozpęta się medialna awantura. Rozumiecie – małym kosztem uzyskujemy wielkie zamieszanie.

  Natomiast nie podoba mi się wypowiedź Pana Pawła: „Ratusz jak dotąd nie zajął stanowiska w tej sprawie”. Jest to niebezpieczna próba jątrzenia i celowego dzielenia społeczności na dwa przeciwstawne obozy.

  Jakiekolwiek stanowisko zajął by ratusz (od czego w ogóle ratusz nie jest) to spowoduje to kolejną falę rozdrażnień. Bo jeśli potępi, to znajdą się tacy którzy natychmiast utożsamią samorząd z popieraniem pederastii, zaś jeśli nie, to z nietolerancją.

  Myślę, że najlepszym rozwiązaniem problemu było by, zamiast kłócić się czy „pan z panem to w Konstancinie może”, wziąć do ręki szmaty, butle rozpuszczalnika, i tłumnie, społecznie, wyjść na miasto aby w sobotnich promieniach jesiennego słońca, w ramach estetyzacji okolicy w której mieszkamy, zetrzeć te bazgroły zanim w trakcie gdy jałowo dyskutujemy, jeszcze mocniej zaschną i utrwalą się. Na murach i w naszych umysłach.

  Zdrowia i odporności!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię