Aktualny raport zakażeń w powiecie piaseczyńskim. Trzeci wynik na Mazowszu

1

Raport zakażeń koronawirusem (SARS-CoV-2). Dane pochodzą z Ministerstwa Zdrowia aktualne na 28.12.2021 godz. 10:30

Liczba zakażonych: 70
Liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców: 3,69


Liczba przypadków śmiertelnych: 1:

choroby współistniejące wraz z COVID-19: 1
wyłącznie z powodu COVID: 0

Liczba osób objętych kwarantanną 1760
Liczba wykonanych testów: 558
Liczba testów z wynikiem pozytywnym: 76

Dzienny wykaz zachorowań w Polsce

Liczba zakażonych: 9843

Liczba przypadków śmiertelnych: 549
26- choroby współistniejące
186– COVID

Metodologia
Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)
Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.
Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych
Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.
W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.

1 KOMENTARZ

  1. A moze tak o faktach: zgodnie z wyjasnieniami WHO sprzed prawie roku i ostatnim pismem CDC (amerykanski sanepid) testy PCR nie odrózniają kowida od grypy. Toteż pojęcie „potwierdzony przypadek kowida” jest FAŁSZEM i wszystkie te straszliwe statystyki są o kant stołu potłuc. Od samego początku. Teraz słucham nerwusów – czy WHO i CDC to antyszczepionkowi foliarze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię