Aktywne zimowisko Dobrej Woli

0

Już po raz 14. odbyło się zimowisko zorganizowane przez stowarzyszenie działające na rzecz osób upośledzonych. Tym razem 15 kolonistów z gmin Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Lesznowola udało się w podróż do Serpelic nad Bugiem

Jacek Zalewski, prezes Dobrej Woli podkreśla, że każdy tego typu wyjazd uczy go czegoś nowego i każdy kolejny jest w pewnym sensie lepszy od poprzedniego. Tym razem uczestnicy zimowiska (wśród których znalazły się również osoby z głębszym upośledzeniem) trafili do wspaniałego ośrodka i na prawdziwie śnieżną aurę. Przez prawie dwa tygodnie mieli oni zapewnione różnorodne formy aktywności: był kulig, gry terenowe, spotkania z przedstawicielami służb mundurowych czy wspólne muzykowanie połączone z tańcem.
W tym roku kadra opiekunów była naprawdę wspaniała – podsumowuje Jacek Zalewski. – Od samego początku bardzo zaangażowała się ona w swoje obowiązki i na zakończenie trudno było nam się ze sobą rozstać.
Na miejscu nie zabrakło również gości – Aniołów Dobrej Woli – rektora Grupy Uczelni Vistula prof. Wawrzyńca Konarskiego i koszykarza Leszka Karwowskiego, którzy od lat chętnie angażują się w różne inicjatywy stowarzyszenia oraz studentów odbywających praktyki na kierunku „turystyka osób niepełnosprawnych”.
Warto podkreślić, że z wyjazdu skorzystali nie tylko jego uczestnicy, ale i miejscowe służby (strażacy, policjanci i strażnicy graniczni), które mogły zdobyć istotną wiedzę w postępowaniu z osobami niepełnosprawnymi.
Byliśmy cały czas bardzo aktywni – podkreśla Jacek Zalewski. – Dużo chodziliśmy, mieliśmy zajęcia z aerobiku. Ogólnie zimowisko udało się, jak dla mnie, rewelacyjnie. Chętnie bym jeszcze wrócił w to miejsce.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię