Alarmy bombowe w szkołach! Będą problemy z maturami? [AKTUALIZACJA]

9

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Do służb ratowniczych napłynęło zgłoszenie o ładunkach wybuchowych, które rzekomo zostały podłożone w dwóch piaseczyńskich szkołach – przy ul. Sikorskiego oraz przy ulicy Chyliczkowskiej

Dziś egzaminy maturalne z matematyki. Czy zgłoszenie o rzekomej bombie spowoduje opóźnienie matur w Piasecznie?
Wczoraj media ogólnopolskie podawały, że maile informujące o podłożonych ładunkach wybuchowych przyszły do 122 szkół w całej Polsce. W 61 szkołach, po sprawdzeniu pirotechnicznym, matury rozpoczęły się o godz. 9, czyli zgodnie z harmonogramem. Ale w 57 placówkach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem.
Jak będzie w Piasecznie? Służby ratownicze zostały wezwane do szkół przy ul. Chyliczkowskiej, przy ulicy Sikorskiego i jak dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili także przy ul. Zielonej. Kolejne zgłoszenie o rzekomych ładunkach wybuchowych dotyczą Al. Brzóz oraz ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie.

Zgłoszenie o bombie przy Alei Brzóz

godz.8.53.
– Sprawdzamy kolejne placówki oświatowe – informuje asp. sztab. Maciej Blachliński z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie i dodaje, że nie ma mowy o ewakuacji żadnej ze szkół i matury odbędą się w wyznaczonym terminie.

godz.9.07
– Była policja i straż pożarna, młodzież została wyprowadzona a budynek szkoły sprawdzony – mówi dyrektor IV LO im. rtm. Witolda Pileckiego w Piasecznie, Barbara Chwedczuk. – Matury ruszyły zgodnie z planem.

AB

WPI TAXI Piaseczno

9 KOMENTARZE

  1. Takie państwo! Rozumiem jeden dzień… idiotów nie brakuje ale dziś, to służby już powinny być postawione w stan gotowości. Mówię o służbach zapobiegających cyberprzestępczości. Przecież matura, to egzamin państwowy! Jak można do czegoś takiego dopuścić ???!!! No ale … taka władza – takie państwo. A służby obstawiają wiece wyborcze zamiast zając się bezpieczeństwem dzieci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię