Ale Meksyk! To jedzenie wprost pieści podniebienie

0

PIASECZNO W czerwcu u zbiegu ulic Pionierów i Wiekowej Sosny w Zalesiu Górnym „zakotwiczył” food truck z genialnym wprost meksykańskim jedzeniem. Właściciele to prawdziwi pasjonaci street foodu, którzy nie tylko znają się na rzeczy, ale także używają najwyższej jakości produktów


Senor Lucas to nowe, ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Piaseczna. W weekendy do food trucka ustawiają się kolejki, w tygodniu również panuje tu spory ruch. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym polega fenomen tego miejsca?
– Po prostu dobrze i smacznie karmimy – mówi z rozbrajającą szczerością Łukasz Grudziński, współwłaściciel food trucka. – Wychowywałem się w środkowym Meksyku, więc doskonale wiem, jak smakuje tamtejsza kuchnia. Te smaki przenieśliśmy teraz do Zalesia Górnego. W Meksyku je się dużo mięsa, często łącząc je z różnymi dodatkami, np. czerwoną cebulą, kolendrą, sokiem z limonki. Jednak tajemnica tamtejszej kuchni tkwi w salsach. My wszystkie robimy sami, często bazując na sprowadzanych z Meksyku składnikach.

Menu Senor Lucasa zostało dobrze przemyślane.
Zasadnicza koncepcja polega na tym, że nasi goście mogą zamówić tacos, burrito bądź quesadillę i zamówić do niej tzw. treść w postaci beef barbacoa, które jest naszą specjalnością, chicken dios mio lub pulled pork achiote. Mamy też specjalne opcje dla wegan i wegetarian – opowiada pani Małgosia, współwłaścicielka food trucka. – Stopień ostrości dań dopasowujemy do indywidualnych preferencji.
Spróbowaliśmy buritto z beef barbacoa, czyli wolno pieczoną w niskiej temperaturze wołowiną. Danie, które otrzymaliśmy dosłownie po trzech minutach, smakuje rzeczywiście wybornie, mięso jest najwyższej jakości, a przyprawy i dodatki świetnie się uzupełniają. Placek jest cienki, delikatny i wprost rozpływa się w ustach, a porcja jest tak duża, że spokojnie najadłyby się nią dwie osoby. Już wiemy dlaczego to miejsce praktycznie z marszu stało się hitem.


– Będziemy tu pewnie do końca września, a od jesieni przenosimy się naprzeciwko, do budynku GS-u Piaseczno – mówi Łukasz Grudziński. – Chcemy otworzyć w Zalesiu Górnym prawdziwą meksykańską restaurację. Wcześniej, bo już za kilka dni, nasz pierwszy lokal uruchamiamy przy ulicy Poznańskiej w Warszawie. Będzie nazywał się Senior Lucas Taquarija.
Food truck w Zalesiu Górnym czynny jest sześć dni w tygodniu (oprócz poniedziałku) od godziny 12. Ceny: 24-29 zł. Można płacić kartą lub blikiem.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię