Amatorski teatr z Bobrowca zaprasza na kolejne przedstawienie

1

PIASECZNO To już piąty spektakl teatru „A Co Tam”, zatytułowany „Służby (nie całkiem) specjalne”. Sztuka będzie wystawiana na poddaszu OSP Bobrowiec w pierwszy i drugi weekend grudnia


W przedstawieniu nie zabraknie zabawnych i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co ma gwarantować znakomitą zabawę

Amatorski teatr z Bobrowca stara się wystawiać jedno przedstawienie na rok. Wszystko zaczęło się od „Kopciuszka”. Rok później widzowie mogli obejrzeć „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, a potem jeszcze – „Podróż poślubną” i „Bobrowisko”. Na pomysł założenia grupy wpadła w 2013 roku Jolanta Bylica.
– Wówczas w naszej społeczności było bardzo dużo dobrej energii, sporo się działo. Zaproponowałam więc sąsiadom, abyśmy wspólnie założyli teatr, co okazało się strzałem w dziesiątkę – wspomina. Od tamtej pory trzon zespołu praktycznie się nie zmienił. W grupie panuje demokracja i równość, każdy ma prawo głosu. Przygotowania do spektaklu są niezwykle pracochłonne i ciągną się miesiącami. Działania grupy wspiera jednak gmina, która sfinansowała m.in. adaptację poddasza w siedzibie OSP, ale także sprezentowała aktorom część sprzętu.

Spektakl „Służby (nie całkiem) specjalne” powstał według scenariusza Małgorzaty Raczkowskiej, członkini zespołu. Opowiada o rewolucyjnej technologii, którą dysponują niezbyt rozgarnięci agenci służb specjalnych. Konkretnie chodzi o niewielkie urządzenie, zwane pieszczotliwie Guciem. Czym jest to zaawansowane technologiczne cacko, kto i dlaczego na nie czyha – odpowiedź na te pytania będzie można poznać podczas półtoragodzinnego spektaklu. Aktorzy zapowiadają przy tym świetną zabawę, bo przedstawienie ma obfitować w wiele zabawnych sytuacji. Przedstawienia w budynku OSP mają być wystawiane w sobotę 1 grudnia o godz. 19 (premiera) oraz w niedzielę o godz. 16 i 19. W następny weekend będzie można je obejrzeć zarówno w sobotę, jak i niedzielę o godz. 16 bądź 19. Sztuka przeznaczona jest dla widzów dorosłych. Rezerwacji miejsc na spektakle można dokonywać mailowo pod adresem biletyacotam@gmail.com lub telefonicznie pod nr tel. 790 552 662. Koszt biletu-cegiełki wynosi 15 zł.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię