„Amerykańska” Główna. Nowa droga wkrótce zostanie oddana do użytku!

5

PIASECZNO Kończy się kompleksowa przebudowa ulicy Głównej w Bobrowcu, na odcinku od Mazowieckiej do Bobrowieckiej, która kosztowała ponad 10 mln zł. Nie sposób odmówić tej inwestycji rozmachu. Z drogi będzie można korzystać już w drugiej połowie lipca


Największe wrażenie robi szerokość drogi z nowym chodnikiem i ciągiem pieszo-rowerowym

Prace budowlane na gminnym odcinku Głównej już się w zasadzie zakończyły. Droga została poszerzona, z jednej strony pojawił się nowy chodnik, z drugiej – ciąg pieszo-rowerowy. Oprócz tego wykonawca zrobił progi spowalniające, wyniósł nieco wyżej skrzyżowania oraz zamontował nowe, ledowe oświetlenie. Całość wygląda naprawdę imponująco. W tej chwili malowane są pasy rozdzielające jezdnie oraz przejścia dla pieszych. Montowane jest także oznakowanie pionowe.
– Do wykonania pozostały prace kosmetyczne oraz poprawiające estetykę w bezpośrednim sąsiedztwie drogi – informuje Zbigniew Wysoczyński z gminnego wydziału inwestycji. – Na wypiętrzonych skrzyżowaniach i spowalniaczach zostaną umieszczone elementy odblaskowe. Trwa także porządkowanie poboczy. W niektórych miejscach zostanie posiana trawa.
Wszystkie prace mają zakończyć się do 10 lipca. Wówczas warunkowo zostanie przywrócony na Głównej ruch. Jednocześnie rozpocznie się kompletowanie dokumentacji powykonawczej oraz inwentaryzacja wykonanych prac. Oficjalnie droga powinna zostać oddana do użytkowania pod koniec sierpnia.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Pamiętamy protesty z przed kilku lat „mieszkańców” i banery na ich płotach”Żądamy bezpiecznej drogi,chodników dla naszych dzieci…”? Dziś i i ostatnie tygodnie na ul. Głównej pod numerami 99 i 101 gdzie wisiały podobne/te hasła na istniejącym już chodniku parkują samochody(mimo garażu i miejsca na posesji),przejść się NIE da! Czy waro dla takiego bydła „robić Amerykę”?

    • Po polacku słowo „chodnik” oznacza miejsce do postawienia samochodu a liczba „30” na znaku jest tylko ozdobą i ostrzega przed rozwaleniem podwozia na progo. za raz za niem można zap… ile wlezie.

  2. Drogi Panie Starosto ! Co z rondem w Gołkowie i pozostałą częścią ul.Głównej? !!! Zdjęcia z łopatą na placu planowanej budowy to za mało. Tą łopatą trzeba jeszcze troszkę pomachać!!!

  3. Drogi Panie Starosto ! Co z pozostałą częścią ul.Głównej? !!! Zdjęcia z łopatą na placu planowanej budowy to za mało. Tą łopatą trzeba jeszcze troszkę pomachać!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię