GÓRA KALWARIA Ponad pół tysiąca żołnierzy amerykańskich i brytyjskich oraz przeszło setka pojazdów kołowych przejeżdża od wczoraj przez rondo i most na Wiśle w Górze Kalwarii w drodze do Orzysza. Uchwyciliśmy w obiektywie jedną z kolumn


Amerykańsko-brytyjski kontyngent NATO w niedzielę zameldował się we Wrocławiu. Przyjechał z Bawarii, a jego ostatnim przystankiem w Polsce będzie jednostka wojskowa w Orzyszu w województwie warmińsko-mazurskim. Żołnierze jadący wozami opancerzonymi Stryker oraz innymi pojazdami przemieszczają się przez Polskę krótkimi kolumnami konwojowanymi przez żandarmerię wojskową, aby m.in. nie powodować zbyt dużych utrudnień w ruchu.

Decyzję o wysłaniu do Polski i państw bałtyckich czterech wielonarodowych batalionowych grup bojowych potwierdził szczyt NATO w Warszawie w lipcu 2016 r. W Polsce oddział będzie rozmieszczony w Orzyszu i pobliskim Bemowie Piskim (Warmińsko-Mazurskie). Trzonem batalionu w Polsce będzie ok. 800 żołnierzy z 70 kołowymi wozami opancerzonymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię