Akcja Anakonda. Ewakuowano szpital, przyjęto uchodźców

7

PIASECZNO Od środy do piątku na terenie Piaseczna i okolic odbywają się epizody w ramach ćwiczeń „Anakonda-18”, które są największym sprawdzianem sił zbrojnych RP w tym roku


Dziś przed południem odbyły się ćwiczenia polegające na ewakuacji jednego skrzydła szpitala, w których uczestniczyli pracownicy placówki

W środę przed południem na terenie miasta zawyły syreny, mające informować o ataku lotniczym (sprawdzano system wczesnego ostrzegania ludności). Kilkanaście minut później alarm został odwołany. W czwartek ćwiczono przyjmowanie ludności z ewakuowanych terenów. Jaki był scenariusz ćwiczeń?
– W powiecie sokołowskim wystąpiło zagrożenie militarne. Doszło do ewakuacji ludności, która trafiła na teren powiatu piaseczyńskiego – mówi Agnieszka Pindelska, naczelnik wydziału bezpieczeństwa, zarządzania kryzysowego i spraw obronnych w starostwie. – Przyjęliśmy ewakuowanych w Żabieńcu. Nakarmiliśmy ich i zakwaterowaliśmy.


Osobny epizod odbył się dziś przed południem w rejonie szpitala św. Anny, gdzie strażacy w asyście policjantów i ratowników medycznych ewakuowali jedno ze skrzydeł placówki (ewakuowani zostali tylko pracownicy szpitala). Ćwiczono akcję ratunkową, która zostałaby podjęta w momencie wybuchu pożaru.

TW

7 KOMENTARZE

  1. W piątek będzie napad na kościół czy komendę? Czyli strzeżcie się jutro obecności na ul.J.Pawła,Kościuszki,Kościelna przed południem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię