Ani zimno, ani wymagająca trasa nie były im straszne

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W niedzielę, po raz piąty, w mieście uzdrowiskowym zorganizowano jeden z cyklu wyścigów na rowerach górskich. Na starcie stanęło 600 miłośników tego sportu


Kolarskie Miasteczko Lotto Poland Bike Marathon ulokowało się w Parku Zdrojowym, skąd rowerzyści wyruszali na trasę i ją kończyli. Wyścigi przebiegały głównie ścieżkami i duktami leśnymi Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Był to już przedostatni, trzynasty etap wyścigów organizowanych przez Grzegorza Wajsa i przedsmak finałowych zmagań na warszawskim Wawrze.

Na najdłuższym dystansie max (61 km) zwyciężył Kamil Kuszmider, przed Łukaszem Góralewskim (obaj z KK Catena Wyszków) i Pawłem Kołodziejkiem (Go Sport AK Sped Team). Wśród kobiet wygrała Sylwia Tkaczyk (Mybike.pl), przed Izabelą Pazyną (Komobike Scott) i Anną Kamińską (Wodociągi Warszawskie). Trasę mini (32 km) najszybciej pokonał Mateusz Rochowiak (Kross Staff Team), finiszując przed Mariuszem Szczepańskim (Niewiadów Boro) i Robertem Sawą (Inżynieria Rowerowa). W rywalizacji kobiet triumfowała Olga Niewiarowska z Warszawy, która wyprzedziła Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Katarzynę Gregorowicz (Go Sport AK Sped Team). Na dystansie fan (8 km) wśród chłopców zwyciężył Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Mateuszem Szczepańskim (V-Max Mińsk Mazowiecki) i Hadrianem Gruszewskim z Mławy. W gronie dziewcząt najlepsza była Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Katarzyną Praszczałek i Aleksandrą Krzemińską (obie z UKK Huragan Wołomin).

W rywalizacji drużynowej w Konstancinie-Jeziornie triumfował KK Catena Wyszków, przed MGG Dobry Kurs Team i Mybike.pl. Młodzieżową punktację drużynową wygrał UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Struzikowie, przed Rogalskimi i Gregorowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą nadal Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).

Wyścig w Konstancinie-Jeziornie został zorganizowany przy współpracy z miejscowym Urzędem Miasta i Gminy, Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, a także Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Fot. Organizatorzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię