Anna Stróż wygrała udział w prestiżowym obozie naukowym w Tokio. Pomóż jej tam dotrzeć!

0

GÓRA KALWARIA 23-letnia studentka rodem z Góry Kalwarii zwyciężyła w konkursie na uczestnictwo w MIT Technology & Innovation Bootcamp! Jednak koszt udziału okazał się dla niej zaporowy, dlatego zorganizowała zbiórkę funduszy


Dla Ani, która jeszcze w czasach licealnych przewodziła Młodzieżowej Radzie Gminy Góry Kalwarii, to może być przygoda życia. Na co dzień łączy ona studia neuroinformatyczne na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego z kognitywistyką na Wydziale Psychologii, także UW. Pasjonuje się nauką, a już szczególnie zagadnieniami z zakresu neuronauki poznawczej i rozwoju technologii opartej o sygnały bioelektryczne (m.in. interfejsy mózg-komputer). Bardzo interesuje się także interakcją człowiek-robot/chatbot oraz sztuczną inteligencją. Obecnie pracuje z dwoma zespołami badawczymi nad kilkoma projektami. Studia łączy z pracą w Centrum Nauki Kopernik, gdzie z radością opowiada o nauce, a także nauczaniem informatyki.

– Niedawno otrzymałam również wyróżnienie jakim jest stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów za wybitne osiągnięcia naukowe na rok 2018/2019. Stypendium pomoże mi sfinansować koszty podróży (bilety lotnicze i zamieszkanie) związane z MIT Bootcamp – mówi Anna Stróż. Z jego pomocą nie jestem jednak w stanie pokryć kosztu uczestnictwa w obozie, wynoszącego 8000 dolarów. Dlatego zwracam się więc do Was, drodzy Znajomi i Nieznajomi, z prośbą o wsparcie mojego udziału w wyjeździe naukowym. Każda forma wsparcia tej inicjatywy jest dla mnie na wagę złota.

23-latka wzięła udział w dwuetapowym konkursie poprowadzonym na jednej z najlepszych uczelni świata – Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Bostonie i otrzymała zaproszenie do udziału w obozie naukowym, którego celem jest rozwinięcie umiejętności związanych z wdrażaniem innowacji i technologii. MIT Technology & Innovation Bootcamp jest przepełniony nauką, warsztatami i współpracą zespołową przy tworzeniu i zarządzaniu projektami innowacyjnymi. Przy wsparciu badaczy i badaczek z MIT, mentorów i gości specjalnych, uczestnicy mają szansę zdobyć doświadczenie tak teoretyczne, jak i praktyczne w zakresie zarządzania innowacją.

– Sukces, jakim jest przyznanie miejsca na MIT Technology & Innovation Bootcamp, to dopiero początek fascynującej drogi jaka jest jeszcze przede mną – przyznaje studentka.

Szczegóły oraz informacje, jak wesprzeć Anię Stróż znajdują się tu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię