Antypisowska demonstracja pod sądem i prokuraturą

5

PIASECZNO „Wolne sądy” – krzyczało dziś kilkanaście osób, które zebrały się pod siedzibą sądu rejonowego i prokuratury przy ulicy Kościuszki


Kilkanaście osób z transparentami, członków piaseczyńskiego Komitetu Obrony Demokracji oraz Nowoczesnej, zwracało uwagę przechodniów, wręczając im ulotki. Można było wyczytać z nich, że partia rządząca chce zawłaszczyć oświatę, samorządy i niezależne sądownictwo, pozbawiając dotychczasowych uprawnień m.in. Krajową Radę Sądownictwa. – Nie zgadzamy się na cofnięcie Polski do najbardziej mrocznych czasów PRL! – krzyczeli członkowie pikiety. – Chcemy, żeby w Polsce był trójpodział władzy – mówi Piotr Kandyba z Nowoczesnej. – Nie zgadzamy się, aby najważniejsi sędziowie byli wybierani przez parlament, który jak wiadomo jest teraz w rękach PiS-u. My obywatele mamy prawo do sądów wolnych od polityki. Brońmy tego prawa, by sądy mogły bronić nas.

TW

5 KOMENTARZE

  1. 20 osób to jest demonstracja?! Lol:)))) Większą grupą idę na piwo ze znajomymi…Sądy wolne od polityki buhahahaha, szczególnie za czasów Nowoczesnej PO:)z takim podejściem “zjednoczonej opozycji” PIS będzie rządził kolejne 20 lat:)
    Pozdrowienia dla “demonstrantów”:) Idą wybory samorządowe, coś trzeba “działać”:)

    • Może jakby Pan dołączył ze swoimi znajomymi demonstracja byłaby większa. To tak właśnie zaczyna się wspólne działanie. Od małej grupki. Pozdrawiam i abyśmy doczekali wyborów samorządowych i mądrze wybrali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię