Apel do prezydenta Warszawy w sprawie budowy gigantycznego osiedla przy PKP Jeziorki

0

LESZNOWOLA Podczas środowej sesji radni wystosowali w imieniu mieszkańców apel do prezydenta Warszawy Rafała Trzeskowskiego z prośbą o uznanie gminy za stronę w toczącym się postępowaniu mającym na celu wydanie decyzji środowiskowej dla planowanego osiedla Nowe Jeziorki


Osiedle przy PKP Jeziorki ma powstać w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus

O planach budowy osiedla przy ulicy Karczunkowskiej (dzielnica Ursynów, na granicy z gm. Lesznowola), w którym będzie mogło zamieszkać nawet 10 tys. osób, pisaliśmy kilka miesięcy temu. Inwestycję ma zrealizować na 15-hektarowej działce rządowa spółka BGK Nieruchomości. Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa. Już teraz budzi ona jednak niepokój lokalnej społeczności.
– W związku z planowaną budową osiedla, zależy nam jako mieszkańcom, aby uczestniczyć w procesach formalno-prawnych dotyczących wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie – mówiła podczas sesji wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Stąd też został przygotowany apel oraz wniosek o dopuszczenie gminy Lesznowola na prawach strony do udziału w postępowaniu, mającym na celu wydanie decyzji środowiskowej.
Wójt podkreśliła, że inwestycja przy Karczunkowskiej swoimi rozwiązaniami przestrzennymi i użytkowymi może w znaczny sposób oddziaływać na sąsiadujące tereny w zakresie rozwiązań drogowych, zagospodarowania wód opadowych, infrastruktury społecznej, rozwiązań architektonicznych oraz potrzeb parkingowych. Radni jednogłośnie poparli apel, który wkrótce trafi nie tylko do rąk prezydenta Warszawy, ale także na biurko regionalnego dyrektora ochrony środowiska.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię