Aranżacja ściany w salonie: 4 nieoczywiste połączenia z płytkami kamiennymi w roli głównej

0

Nieraz chcielibyśmy w swoim salonie mieć ściany zaaranżowane w sposób, który będzie oryginalny, ładny i przykuje uwagę. Przeczytaj ten tekst i sprawdź nasze propozycje.

Płytki kamienne — zalety aranżacji wnętrz kamieniem

Łatwo możemy dostrzec, że praktycznie cały świat zachwyca się kamieniem. Kamień jest materiałem naturalnym i zdecydowanie ponadczasowym. Od ponad 4 tysięcy lat wykorzystuje się go w budownictwie i aranżacji wnętrz. Architekci wnętrz, ale także zwykli ludzie, lubią wykorzystywać go do aranżacji przestrzeni. Z czego to wynika? Najistotniejszym aspektem jest tutaj unikalność materiałów naturalnych. W przypadku naszego polskiego granitu każda płyta z niego wycięta będzie wyglądać podobnie. Są jednak takie rodzaje kamienia, na przykład marmur Carrara, który posiada wiele różnych możliwych wzorów. W zależności od wzoru, który jest na kamiennej płycie, jej cena może się bardzo różnić. Zobacz na płytki kamienne w Klink.pl.

Płytki z kamienia — zalety tego surowca

Z pewnością kolejnymi istotnymi zaletami są:

  • trwałość,
  • unikalność,
  • a także niesamowity efekt.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że zdecydowana większość rodzajów kamienia jest praktycznie pozbawiona wad. A przy tym posiadają wiele zalet. Skały takie jak granit, łupek, kwarcyt czy bazalt są obecnie uważane za najtrwalsze materiały dekoracyjne i budowlane na świecie. Oznacza to zatem, że dekoracje oraz wykończenia wnętrz wykonane z tego surowca będą niezwykle odporne na uszkodzenia, także mechaniczne. Sprawia to także, że nie musimy się zbytnio martwić o tworzenie dodatkowych powłok ochronnych, jak na przykład w przypadku aranżacji z użyciem drewna.

Płytki kamienne — propozycje aranżacji ściany w salonie

Pierwszą ciekawą opcją aranżacji ściany w salonie jest połączenie drewna i kamienia. Te dwa surowce naturalne dobrze z sobą współgrają i ciekawie się uzupełniają. Powoli coraz modniejsze staje się wykańczanie pomieszczeń, czy całych domów lub mieszkań, właśnie za pomocą drewna i kamienia. Daje to poczucie swego rodzaju luksusu, a przede wszystkim dobrze i ładnie wygląda. Możliwości jest naprawdę wiele. Choć dużo zależy od tego, jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel. Prawdziwe drewno nie jest tanim surowcem, podobnie jak niektóre odmiany kamienia. Jednakże przy odrobinie kreatywności można stworzyć ciekawe aranżacje przy dowolnym budżecie.

Drugą jest stworzenie ciekawej mozaiki z kamienia. Wiele zależy od kreatywności i pomysłowości. Można jednak uzyskać naprawdę oszałamiające efekty. Można łączyć różnego rodzaju kolory i kamienie, troszcząc się także o różne faktury i w ten sposób, stworzyć coś wyjątkowego. Równie dobrze, można to także połączyć z drewnem, jeżeli nie chcemy mozaiki na całą ścianę.

Kamienne płytki – ciekawe i unikalne aranżacje

Kolejny pomysł bardziej wpisujący się w aranżacje w stylu azjatyckim to połączenie kamienia, drewna i mchu na ścianie. W Polsce nie jest to jeszcze zbyt często spotykany widok, co najwyżej w chińskich restauracjach. Przez to jednak jest jeszcze wyjątkowy i nieoczywisty, a potrafi wyglądać rewelacyjnie. Ponadto mech nie jest trudny w utrzymaniu. Sam rośnie. Jedynie co jakiś czas należy spryskać go wodą.

Czwartym pomysłem jest połączenie betonu, kamienia i drewna, bądź betonu i kamienia na ścianie. Beton staje się coraz modniejszym sposobem wykończenia wnętrz, zwłaszcza w stylach industrialnych bądź loftowych. Może być ciekawym dodatkiem, np. jako tło dla ciekawej dekoracji na ścianie wykonanej właśnie z kamiennych płytek. Jeżeli dodamy do tych wszystkich pomysłów aranżacyjnych odpowiednią grę świateł poprzez przemyślane oświetlenie, to efekt będzie oszałamiający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię