GÓRA KALWARIA/POWIAT W czwartek, w blasku fleszy, w jeszcze nieotwartym Arche Hotelu Koszary jego właściciel, wicestarosta oraz dyrektorzy dwóch szkół z Góry Kalwarii podpisali porozumienie o współpracy


Grupa Arche buduje mieszkania, remontuje zabytki i urządza w nich hotele, a następnie nimi zarządza. Dlatego włodarze powiatu uznali, że będzie ona doskonałym partnerem zarówno dla zespołu szkół gastronomicznych jak i zespołu szkół budowlanych w Górze Kalwarii. Uczniowie obydwu szkół będą odbywali praktyki w powstających i funkcjonujących obiektach Arche, korzystając z ogromnego doświadczenia spółki.

– Dziękuję, że mieliśmy dziś możliwość podpisania tego porozumienia – dziękował wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. – Firma Arche i jej prezes spadli z nieba Górze Kalwarii i powiatowi. Po pierwsze mieszkańcy patrzyli jak byłe „koszarowce” przez 15 lat niszczeją. Państwo pokazaliście jak można je było je uratować. Ta inwestycja już przynosi dochód w postaci podatków od nieruchomości dla gminy i opłaty dzierżawnej powiatowi. A 30 mieszkańców gminy znalazło w nowym hotelu pracę. Dziś podpisane porozumienie pozwoli, aby uczniowie naszych szkół mieli kontakt z najlepszymi – firmami, które projektują i budują. Z kolei uczniowie „Gastronomika” będą mieli szansę uzyskać najlepsze przygotowanie do wejścia na rynek pracy praktykując w hotelach Arche. A jeśli się sprawdzą, to mam nadzieję, że znajdą pracę w tej firmie.

Za możliwość współpracy dziękowali dyrektorzy obydwu placówek – Teresa Korczak i Jarosław Adwent. Dyrektor Korczak zauważyła, że uczniowie szkoły gastronomicznej (położonej tuż obok Arche Koszary) już zdobywają wiedzę i umiejętności na licznych kursach ale i w renomowanych warszawskich restauracjach hotelowych. – Bardzo się cieszę, że dołączyliście państwo do tej grupy – powiedziała. Z kolei Jarosław Adwent podkreślił, iż uczniowie kalwaryjskiej „Budowlanki” od lat są w grupie uczniów, którzy najlepiej na Mazowszu zdają egzaminy zawodowe w swojej branży.

Władysław Grochowski, prezes Grupy Arche przyznał, że przejeżdżając wielokrotnie przez Górę Kalwarię i widząc „koszarowce” nie myślał, „że kiedyś tu trafi”, jednak teraz jest zadowolony z nowego hotelu.

– Nawzajem się potrzebujemy, dlatego będziemy współpracowali – zwrócił się do nauczycieli i uczniów obydwu placówek. – Szkoły są jakby pod nas, bo zarówno budujemy, jak i prowadzimy restaurację.

Podpisanie porozumienia uczczono… szarlotką upieczoną przez uczniów szkoły gastronomicznej.

Przy okazji zapowiedziano, że z poślizgiem, hotel zostanie oddany dla gości jeszcze w kwietniu, natomiast jego oficjalne otwarcie odbędzie się w maju.

1 KOMENTARZ

  1. Czemu poraz 2 ten artykuł? Koszary to Góra K. a nie Piaseczno? Arche miało hotel w Piasecznie i swój sieciowy bar i co z tego…? Góra K. będzie bardziej atrakcyjna,a tym bardziej gdy omija ją obwodnica? Arche to dziwna firma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię