Arche pobuduje hotel na terenie dawnej fabryki papieru

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Firma Arche zajmująca się budową mieszkań, hoteli i przywracaniem do życia zabytkowych, popadających w ruinę obiektów poinformowała niedawno, że „kieruje wszystkie siły” na dwa nowe projekty. Jednym z nich jest rewitalizacja Królewskiej Papierni w Konstancinie-Jeziornie


O planach Arche dotyczących zagospodarowania miejsca po starej papierni w Mirkowie pisaliśmy już wielokrotnie. Pierwotnie deweloper planował tam budowę dużego osiedla mieszkaniowego, co jednak nie spodobało się burmistrzowi, mieszkańcom i większości radnych. W końcu stanęło na czterech niewielkich blokach, w których mają znaleźć się 102 lokale. Tylko taką liczbę nowych mieszkań ma obsłużyć bowiem miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, dostarczający wodę i odbierający ścieki. Ale plany dotyczące osiedla to jedno. Jak się okazuje, Arche ma o wiele szersze spojrzenie na zagospodarowanie tego pofabrycznego terenu, którego właścicielem grupa stała się w listopadzie ubiegłego roku.
Perłą w koronie ma być Hotel Arche w Królewskiej Papierni. Znajdzie się w nim 400 pokoi oraz gigantyczne zaplecze konferencyjne (mają być organizowane w nim także koncerty), będące największą przestrzenią eventową w całym portfolio Arche. Co ciekawe, jak zapowiada deweloper, właśnie usługi hotelowe i konferencyjne mają być podstawową funkcją kompleksu. W hotelu planowana jest także duża biblioteka z księgarnią, która być może zostanie kiedyś przekształcona w Centrum Polskiej Książki. Ale na tym nie koniec. Arche przekonuje, że dzięki rewitalizacji terenu po fabryce papieru mieszkańcy Konstancina odzyskają zapomniany fragment miasta. W miejscu dawnej kotłowni ma powstań miejski plac, teatr, kino oraz targowisko. Mniejsze budynki mają zostać zaadaptowane na restauracje, kawiarnie oraz miejsca rzemiosła dla podopiecznych Fundacji Leny Grochowskiej oraz lokalnych rzemieślników. Całość ma znajdować się w otoczeniu zieleni – Arche zamierza zadbać o strefę rekreacji oraz komunikację pieszą i rowerową.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię