Arteria komunikacyjna w środku lasu. Na razie to tylko plany

3

LESZNOWOLA Pan Piotr, mieszkaniec Kuleszówki dziwi się, że gmina chce wybudować, jak mówi – pośrodku niczego – szeroką na sześć metrów drogę z infrastrukturą towarzyszącą. – Aby zrealizować tę inwestycję trzeba wyciąć około 1000 drzew – alarmuje nasz czytelnik


Mieszkaniec Kuleszówki po znajdującym się obok jego domu lesie często spaceruje z psem. – Pewnego dnia moją uwagę zwróciły pomalowane pomarańczowym sprajem drzewa – opowiada. – Rosną one wzdłuż niewielkiej leśnej drogi, odchodzącej od ul. Cichej. W Leśnictwie Sękocin poinformowano mnie, że mają już zgodę na wycinkę.
Pan Piotr zadzwonił do gminy, gdzie dowiedział się o planach budowy ulicy Runa Leśnego, która ma połączyć ulicę Cichą we Władysławowie z ul. Piaszczystą.
– Nowa droga ma przebiegać przez las, gdzie nikt nie mieszka – dziwi się mężczyzna. – Po lewej stronie idąc od Cichej są tylko ogródki działkowe. Rozmawiałem z działkowcami i sąsiadami. Ludzie są generalnie przeciwni, aby gmina budowała tu drogę. Wolimy, żeby było tak, jak jest teraz. Możemy spokojnie spacerować i cieszyć się zielenią. Poza tym samorząd ma chyba w tej chwili pilniejsze wydatki.
– W najbliższym czasie nie planujemy budowy tej drogi – informuje Agnieszka Adamus z gminnego referatu promocji. Gmina ma już natomiast ZRID dla inwestycji oraz gotowy projekt. Wynika z niego, że droga ma mieć szerokość 6 m, a także chodnik i ścieżkę rowerową. Runa Leśnego zyska także oświetlenie. Aby je wykonać będzie trzeba wcześniej przebudować istniejącą sieć elektroenergetyczną.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Dramat – Ratujmy 1000 drzew spod piły i topora!!!! Kto może pomóc, u kogo interweniować? Jeżeli nie pomożecie, to 1000 drzew zamieszkałych licznie przez wiewiórki, dzięciołyi inne ptaki po wakacjach pójdzie pod topór Leśnictwa Sękocin i dalej na trociny. Nadleśnictwo Chojnów, któremu podlega Leśnictwo Sękocin bądź bezposrednio Lesnictwo Sękocin podpisało już stosowną umowę o przekazaniu na mocy „spec ustawy” gminie Lesznowola „oczyszczonego terenu” należącego obecnie do Lasów Państwowych pod budowę tej drogi widmo. Cytowana w artykule informacja gminy Lesznowola, że „W najbliższym czasie nie planujemy budowy tej drogi – informuje Agnieszka Adamus z gminnego referatu promocji.” jest więc tylko półprawdą!!!! Wg informacji uzyskanej w Leśnictwie Sękocin- niezależnie od terminu rozpoczęcia budowy tej drogi widmo drzewostan zaplanowany jest już do „oczyszczenia” = wycinki od września. Na początku lipca przeprowadzono inwentaryzację i piły sie już ostrzą na wrzesień! Kto na tym skorzysta w tym roku: napewno Lasy Państwowe, bo sprzedadzą drewno w tym roku, gmina bo dostanie za „free” teren podowę „wielkańskiej” drogi, kto jeszcze …. ? . Odnośnie budoowy drogi widmo, to wg informacji gminy Lesznowola, gmina nie ma zabudżetoweanych wydatków na budowę nowej nawierzchni/drogi gminnej na odcinku Wojska Polskiego – Cicha, którą dojezdza się do początku ul. Runa Leśnego ani na ul. Piastycznej od ul. Runa Lenego w stronę Wilczej Góry.

  2. Uważam, że to kolejne barbarzyństwo, wycinka 1000 drzew i droga w środku lasu nie wiadomo komu i na co potrzebna !! A może ktoś ma w tym interes ??? Zobaczcie jak wyglądają drzewa z wyrokiem na ul. „Szarych Zajaczków”, gdzie za chwile nie będzie ani jednego zajączka ani nic żywego , każde naznaczone krwawą plama zrobioną sprayem na pniu, czeka na wykonanie wyroku.
    Pomóżcie uratować te drzewa kto wie gdzie można interweniować zanim nie będzie za późno ?
    Elzbieta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię