Atak odry! Mamy dwa pierwsze rozpoznania

4

PIASECZNO Dzisiaj i wczoraj na terenie powiatu piaseczyńskiego odnotowano dwa pierwsze podejrzenia odry. – Te przypadki nie zostały jeszcze potwierdzone, co może potrwać do 7 dni – informuje Anna Matkowska, dyrektor powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznejW pobliskim powiecie pruszkowskim na odrę zachorowało już ponad 20 osób. Wczoraj oznaki choroby rozpoznano u dziecka, mieszkającego na terenie powiatu piaseczyńskiego. Dzisiaj objawy odry lekarz zdiagnozował z kolei u osoby dorosłej. Z naszych informacji wynika, że chorzy nie są ze sobą spokrewnieni, a jeden z przypadków dotyczy gminy Piaseczno. Pracownicy Sanepidu dotarli już do osób, które mogły mieć kontakt z chorymi. Trzem z nich podano szczepionki.
– Na razie nie ma co siać paniki, ponieważ obydwa przypadki nie są jeszcze potwierdzone – podkreśla Anna Matkowska, dyrektor Sanepidu. – Na naszej stronie internetowej znajdują się komunikaty, dotyczące m.in. profilaktyki szczepień na odrę.
Na terenie powiatu kilka przypadków odry odnotowano już w 2016 roku. Powszechne szczepienia na tę chorobę odbywają się od 1975 roku. Szczepi się dzieci w wieku 13-14 miesięcy, a potem gdy skończą 10 lat.

TW

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię