Antypisowska demonstracja przeszła ulicami Piaseczna [FILM]

28

PIASECZNO Protest kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z konstytucją przekształcił się w regularną antypisowską demonstrację

Kilkaset osób rozpoczęło demonstrację ok. godz. 17.30 przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Nadarzyńską. Głównie kobiety (choć nie wyłącznie) przechadzały się z transparentami w kółko po przejściu dla pieszych przed i za skrzyżowaniem w centrum miasta.
– „Myślę, czuję, decyduję!” – to hasło było skandowane najczęściej.
Kierowcy zatrzymywali auta, niektórzy nie kryli wrogości do tej formy protestu, większość jednak przyjmowała manifestację ze zrozumieniem i sympatią. Wielu kierowców zagrzewało do skandowania wciskając rytmicznie klakson. Z czasem protestujące kobiety podzieliły się na dwie grupy, które blokowały ulice w różnych częściach miasta. Kościuszki, Puławską, Młynarską, Warszawską.
Coraz częściej krzyczano „Wypier…!” i „J…ć! PiS!”. Punktem kulminacyjnym protestu było skrzyżowanie ul. Warszawskiej z Młynarską w sąsiedztwie biura poselskiego PiS. Blokowano ruch, ale najczęściej przy aprobacie kierowców, którzy bardzo często zatrzymywali się przed przejściem przez jezdnię i zachęcali protestujących do skandowania haseł. Część transparentów i wieszaków, symbolizujących nielegalną aborcję pozostawiono przed biurem poselskim PiS. Zapłonęły też znicze.
Z Młynarskiej mniejsza już grupa protestujących doszła do skrzyżowania ul. Warszawskiej z Puławską, a następnie środkiem jezdni ruszyła Puławską i Kościuszki na południe. Protestom nie towarzyszyła policja. Wcześniej klika radiowozów stało przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej z Okulickiego, gdzie zapowiadano protesty. Tam jednak kobiety nie dotarły. Gdy rozpoczęto blokowanie skrzyżowania w centrum miasta mundurowi zniknęli z pola widzenia.

Adam Braciszewski

28 KOMENTARZE

  • Tak, tak. Brawo. Ale cyrk! Ptaszków wam szkoda (okres lęgowy ptaków – a jajka to przecież zlepek komórek). Piesków wam szkoda. Kotków wam szkoda. Dzików wam szkoda. Korników wam szkoda (lasów nie można wycinać bo kornik ważniejszy). Żabek wam szkoda (kijanki pod ochroną czy wymiary ochronne połowu ryb). NATURA 2000 – trawki, kwiatka nie można zerwać bo może wyginąć czy inwestycji przeprowadzić.

   A CZŁOWIEKA wam nie szkoda?

   Jak możecie walczyć w tak okropny sposób a przecież mowa jest o aborcji, najczęściej wykonywany zabieg to wyrywanie kończyn a w finale wysyłanie dziesiątka z łona matki i na śmietnik. O to walczycie?

   Życie ludzkie jest w Polsce pod ochroną, od poczęcia aż do naturalnej śmierci i co tu paraliżować, przeklinać i manifestować w dobie pandemii? Całe te protesty to ironia i sarkazm!

   Nasi dziadkowie, pradziadowie umierali ze słowami na ustach „BÓG, HONOR, OJCZYZNA”!
   A Wy co robicie z ich poświęceniem? Z pamięcią o nich?

   • A Ty co tak zrzędzisz? Sprzedałeś się Pisiorom i jeszcze nie wierzysz, żeś stary głupol. Odczep się od dzieciaków, o swój świat walczą, po swojemu.

 1. Sam protest popieram, ale jakich czasów dożyliśmy, że kobiety są tak ordynarne i nikogo to nie razi.
  Braku elementarnej kultury, czy to mężczyzn, czy kobiet nie usprawiedliwia żaden protest i żadna racja.

   • co ty pier#$%!? nie wiesz o co chodzi, a wypisujesz brednie i kłamstwa, jak większość tych krówek-masłówek na ulicach polskich miast. Ustawa w obecnym brzmieniu pozwala przerwać ciążę w przypadku samego tylko dużego PRAWDOPODOBIEŃSTWA – a nie wystąpienia – ciężkiego upośledzenia lub choroby nienarodzonego dziecka. Po tym wyroku, aborcja niemożliwa będzie wtedy, gdy lekarze stwierdzą prawdopodobieństwo, ale nie będzie pewności. A teraz można zabić dziecko, jeśli się stwierdza, że może być chore. A jeśli nie jest i nie będzie? Zabijasz zdrowe dziecko. Jest wiele takich przykładów z życia, że lekarze stwierdzali w trakcie ciąży, że dziecko np. ma zespół Downa, ale rodzice nie decydowali się na aborcję i rodziło się jednak zdrowe dziecko. O to tu chodzi, żeby uniknąć zabicia być może zdrowego dziecka.
    Więc twoje argumenty o martwym płodzie lub urodzeniu dziecka z mózgiem poza czaszką są kompletnie oderwane od rzeczywistości i są bezczelnym kłamstwem i mąceniem ludziom (jak widać, głównie młodzieży) w głowach.

  • Zobaczymy jak Tobie i Twojej rodzinie przydarzy się coś takiego. Czy chciałbyś mieć wybór? Oczywiście nikomu tego nie życzę.

    • Nie pobiegnę na Słowację. Przytoczę cytat, że można inaczej: „Antoś jest dzieckiem kochanym i chcianym do samego końca, dzieckiem, które pokonała choroba, a nie dzieckiem, zabitym przez rodziców. A ja dziś jestem matką, która straciła dziecko, a nie matką, która je zabiła.”

   • To może dajmy wybór nie tylko w zabijaniu, ale także w przypadku kradzieży, rozbojów, prędkości na drogach (a co tam w ogóle całego kodeksu ruchu drogowego), praniu pieniędzy, samowoli budowlanej, itp, itd, itd

   • Tu nie chodzi o żadne racje. Czy masz pojęcie o czym mówisz? O odebraniu życia. Życia, które już jest, rozwija się w łonie matki. A niby od poglądów ma zależeć, czy można to życie zakończyć? To może, jeśli ktoś dorosły ulegnie ciężkiemu wypadkowi i będzie do końca życia rośliną, to też dajmy ludziom wolność wyboru, czy można zabić taką osobę? Bo po co ma się męczyć, po co mają męczyć się opiekunowie. Osoby starsze, niedołężne? To samo. Dzieci, u których ujawnią się nieuleczalne choroby np. kilka miesięcy po urodzeniu? To samo. Po co mają się męczyć?
    Do tego to zmierza. Tego chcecie wy wszyscy protestujący?

 2. Niesamowite połączenie brunatnej, czerwonej i „tenczowej” ideologii. Przyczyna: chore dziecko nie dostaje w czapę,nie może umrzeć otoczone opieką medyczną, nie może być pochowane a zostaje „zutylizowane”. Oczywiście to tylko iskra wybuchowa dla awantur sfrustrowanych.

 3. Tragedia, co się dzieje na tym świecie. Współczuję tym biednym dzieciom, ktore zostały tam zabrane przez swoich opiekunów (bo przecież teraz nie ma rodziców, tylko jest „opiekun 1” i „opiekun 2”) i musiały słuchać tych wulgaryzmów. A później tacy „opiekunowie” dziwią się, że ich dzieci piszą w szkole po ławkach przekleństwa i ubliżają nauczycielom, koleżankom i kolegom. Wspaniały przykład „odpowiedzialnego” wychowania. Gratulacje. A na starość, drodzy „opiekunowie”, zamieszkacie w DPSach, bo będziecie zbyt dużym kłopotem dla tych Waszych biednych latorośli.

 4. Protest polityczny albo protestujący nie mieli pojęcia przeciwko czemu protestowali – pod biurem poselskim PIS złożono plakat o treści „70 milionów prze***ał Sasin na wybory które się nie odbyły”. Niech mnie ktoś przekona że to ma związek z prawem antyaborcyjnym lub czwartkowym wyrokiem TK…..
  Banda sterowanych tępych owiec, które nie wiedzą o co chodzi…. aby tylko sobie pokrzyczeć….

  • To może ja ci pomogę zrozumieć. TK pis sobie przywłaszczył. sasin jest z pis. Nadążasz?
   Obie te sprawy maja taki związek ze sobą ze ludzie maja dość kaczynskiego i jego partii.

 5. Popieram jestem z wami!!!Czas rozliczyć każdego kto należał do PiS za mordę każdego z pisu nawet jego rodzine rozliczyć i za kraty !!

  • To rozliczyć czy za kraty? Wydałeś już wyrok?
   BTW: A czemu tylko PIS, a pozostałe partie wg ciebie są ponad prawem? ich prawo nie dotyczy? oni mogą łamać prawo bezkarnie?

 6. A Policja się bała żeby zrobić porządek. Jak były demonstracje przeciwko przemocy związku z morderstwem Korneli, to przed Urzędem Miasta było ich od cholery. Epidemia szaleje, teraz czekać jak wzrośnie zachorowalność w Piasecznie na Covid-19. Jak złapie z któryś demonstrantów, to nie będzie mi go żal, gorzej jak ktoś złapie co nie był na nich.

 7. Poziom zdziczenia straszny,nasza cywilizacja niszczona na naszych oczach.Nawet za komuny nie było takiej podłości…..w stosunku do ludzi wierzących,myślących inaczej.Nienawiść protestujących do współobywateli przeraża…

 8. To niegodziwość, że z polskich kobiet robi się matki dzieciobójczynie, które aborcję traktują jak wizytę u kosmetyczki. Nie jestem zwolenniczką aborcji, nikomu nie życzę, aby kiedykolwiek musiał stanąć przed taką decyzją. Ale jestem zwolenniczką możliwości wyboru. A do radykalnych przeciwników „prawa do możliwości wyboru” mam pytanie, czy chociaż raz jako wolontariusze zechcieli pomóc w opiece nad dzieckiem czy osobą dorosłą potrzebującą opieki przez 24 godziny. Na naszych ulicach rzadko widuje się osoby niepełnosprawne. Nie dlatego, że ich nie ma, tylko dlatego, że są zamknięci w czterech ścianach mieszkania, nie widuje osób niepełnosprawnych pracujących, ponieważ ich się nie zatrudnia, tak zaopiekowane są osoby potrzebujące najwięcej wsparcia.
  Rodzice pozostawieni sami sobie z bólem, cierpieniem własnego dziecka i ogromnym strachem, co będzie z ich ukochanym dzieckiem po ich odejściu, często modlący się, żeby dziecko odeszło pierwsze, powinni mieć prawo wyboru i nic nikomu do tego, bo ten kto tego nie doświadczył, nie ma o tym pojęcia, opiera się jedynie na domysłach, które ni jak się mają do rzeczywistości w jakiej żyją Ci Rodzice.

  • Jesteś zwolenniczką wyboru mówisz…to rozumiem, że chcesz żeby był również wybór zabicia dziecka lub i dorosłego człowieka z nieodwracalnym uszkodzeniem ciała np w wypadku samochodowym, np. tzw „roślinki”? Bo po co ma się męczyć, cierpieć, pozostawiona sama sobie z cierpiącą rodziną. Lub osoby starszej, która również jest zamknięta w czterech ścianach itd.? Dlaczego jest ograniczenie tylko do dziecka w łonie matki?

   • Widzę, że nie rozumiesz, że sprawa nie dotyczy zgody na zabijanie. To co się dzieje obiera kierunek zniewolenia. Szef partii rządzącej nawołuje z mównicy sejmowej do wojny polsko-polskiej manipulując społeczeństwem, purpuraci pławią się w dostatku i mają za nic prawo, nie mają szacunku dla ludzi. Głoszona jest ideologia, że Polska tylko dla prawdziwych patriotów, czyli dla kogo pytam? 11-go listopada płonie od rac Warszawa jak w czasie wojny, a świętujący wykrzykują nazistowskie hasła. Swastyka to symbol szczęścia, a tęczowa flaga to zaraza, a ludzie to nie ludzie tylko ideologia. Rola kobiety najlepiej gdyby była sprowadzona do roli kury domowej, podległej i zależnej, nie posiadającej własnego zdania i rozumu. Sędziowie to złodzieje, a lekarze lenie i łapówkarze. Dokąd zmierza nasz kraj? Rządzącym nie chodzi o dobro dzieci nienarodzonych, chodzi o to, żeby przykryć swoje niegodziwości wobec własnego narodu, skłócić nas i nawzajem sobie obrzydzić, bo tak skłóconym narodem lepiej się manipuluje. I wiedzę, że niestety świetnie to im się udaje.

 9. Rzecz jest prosta:
  Kościół przestał być ewangeliczny.
  Rządzący przestali być demokratyczni.
  Polska przestała być świecka.

  Starzy się kłócą ze wszystkimi o wszystko. Zamiast usiąść, poczytać ewangelie i poznać wreszcie swoją religię. Skoro są tacy pobożni, a księża nie mogą się oderwać od polityki świeckiego państwa.
  Młodzi dużo widzą, więcej niż my. Buntują się, walczą, z całą należną młodości butą. Dokładnie tak, jak my kiedyś walczący z jedynie słuszną partią. Czujecie analogię? To do młodych należy przyszłość, to ich świat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię