Auto wjechało w 14 rowerzystów! Są ciężko ranni

23

TARCZYN Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Przypki na wysokości skrzyżowania ul. Sosnowej i Nadarzyńskiej. Auto osobowe wjechało w grupę 14 kolarzy

– Czterech rowerzystów zostało poszkodowanych – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Trzech jest ciężko rannych z licznymi złamaniami. Jeden nieprzytomny. Trwają czynności resuscytacyjne.
Na miejscu jest 9 zastępów pożarnych i karetka pogotowia. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
– Z naszych informacji wynika, że samochód, który wjechał w rowerzystów oddalił się z miejsac wypadku – dodaje mł. bryg. Łukasz Darmofalski.
W tej chwili na pobliskim polu wylądował śmigłowiec LPR.

23 KOMENTARZE

 1. Jeżeli tym odcinkiem drogi między młochowem a przyimkami nie zajmie się policja będzie dochodziło do dużej ilości wypadków tam kierowcy jadą na złamanie karku .

 2. Powinni jeździć z obstawą, jakiś samochód z tyłu. Często widzę jak jadą drogami niby mało uczęszczanymi, ale też jeżdżą nimi pijani miejscowi. Obawiałem się takiej sytuacji. Mam nadzieję że tego pirata złapią.

  • no tak, pierwsze słowa, że ofiary powinny sie zabezpieczać a nie tak że winny powinien uwazać ? „dziewczynki kuszą strojem”, „gdzie chodzisz wieczorami i prowokujesz zdarzenia” … jak słyszę takie teksty co zwalają winew na ofiarę to mi sie robi niedobrze. Winny jest sprawca i ten gnój powienien uwoażać a pijakom zabirac narżedzie zbrodni. Zawsze jest „mam nadzieję że pirata złapią ” …. „ale powinni jeżdzić z obstawa „….. tu nie mam miesca na „ale” winny jest tylko jeden.

 3. Absolutny zakaz jazdy obok siebie dla rowerzystów na drogach jednoszosowych dwukierunkowych z jednym pasem ruchu w każdym kierunku

  • Bo problemem było że jechali koło siebie a nie że koleś był najebany. A to, że wcześniej prawie potracił strażaka, który gasił trawy to wina strażaka i powinno się im zakazać przebywać na drodze. Jakby jechali w linii i w nich wjechał to zakaz poruszania się na rowerze gdziekolwiek?

  • Nawet nie wiesz jakim debilem jesteś – przez to, że jeżdżą w parach masz szansę ich wyprzedzić. Bo że każdy ma prawo do korzystania z dróg to chyba wiesz?
   Widzę, że wyobraźni nie masz, ale spróbuję… wyobraź sobie 40 rowerzystów jeden za drugim, i że ich chcesz wyprzedzić na takiej drodze.

  • Jazda parami jest bardzo sensowna i legalna. Po pierwsze skraca długość peletonu o połowę, co pozwala samochodom szybciej wyprzedzić kolumnę rowerzystów. Po drugie zabezpiecza kolarzy przed „wciskaniem się” aut między peleton (co jest nielegalne) i spychania ich na pobocze lub jazdę na gazetę.

  • Ciągnik kombajn czy koparka jeździ wolniej niż wielu rowerzystów zajmuje cały pas ruchu a czasem nawet więcej niż jeden i nikt nigdy nie krzyczy żeby zakazali jazdy ciągnikami tylko grzecznie wlecze się za takim ciągnikiem 20km/h ale rowerów najlepiej zakazać albo zepchnąć do rowu.

 4. kolejne bydle w natarciu, przerażające jest powszechne akceptowanie niebezpiecznej jazdy przez samochodziaży bo przecież wieśniak ma stare bmw to mu wszystko wolno a policja jak zwykle nic z tym nie robi nigdy jej niema tam gdzie być powinna i nawet mandaty po 100tyś nic nie zmienią bo mentalności maczo za kółkiem nic nie zmieni szkoda że bydle w drzewo nie przywalił było by jednego śmiecia mniej.

 5. Często jeżdżą całą drogą, nawet raz zatrąbiłem, bo przkroczyli pas jezdni, wzdłuż jest droga rowerowa i powinni się tam znajdować

 6. Ten gorszy, widać, że pojęcia o rowerze nie masz… Gdyby jechali „gęsiego” zgodnie z Twoją uwaga, to dopiero niebezpieczeństwo, bo debilni kierowcy wyprzedzali by na gazetę, q tak, muszą poczekać… Jestem kolarzem i kierowca i widzę to z obu stron. Grupa, zawsze powinna zajmować cały pas… Chciałbym zobaczyć, jak wyprzedzasz 20 rowerzystów jadących jeden za drugim…

 7. Niestety kolarze bardzo często zajmują znaczna część jezdni i jeżdżą bez asekurującego samochodu. Nie zmienia to jednak faktu, że pijany bandyta za kółkiem powinien odpowiadać jak za morderstwo z premedytacją.

   • Jest zasadnicza różnica. Pojazd mechaniczny wyprzedza się szybko a kolumnę niezdyscyplinowanych rowerzystów znacznie dłużej. Kierowcy zwykle patrzą w lusterka i nie wykonują jakichś nieprzewidywalnych manewrów.

 8. Różne tutaj komentarze, co by było gdyby… Ale ten pirat jak podają tą drogą jeździł codziennie. Może i nawalony, ile to ludzi uniknęło z nim spotkania. Tak że do zdarzenia musiało kiedyś dojść. I pewnie sposób jazdy rowerzystów czy ochrona z pilotem też by nic nie dała. Pirat to pirat. Bandyta pewnie dostanie mały wyrok. Jak trafi na pijącego sędziego może mniej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię