Autobus elektryczny wkrótce pojedzie do metra

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Wszystko wskazuje na to, że elektryczny autobus linii 251, który połączy uzdrowisko z metrem Kabaty (prawdopodobnie), ruszy na trasę w ciągu najbliższych tygodni. We wtorek warszawski urząd dozoru technicznego odebrał wreszcie znajdującą się na Grapie ładowarkę. Nie dopuszczanie jej do użytku było największą przeszkodą w uruchomieniu autobusu


– Jesteśmy na ostatniej prostej zmierzającej do uruchomienia tego połączenia – cieszy się Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny. – Teraz musimy tylko doprecyzować z ZTM trasę autobusu (ZTM chce żeby dojeżdżał do metra Wilanowska, burmistrz i radni optują za metrem Kabaty – przyp. red.) i ustalić termin, w którym zacznie on kursować. Sądzę, że nastąpi to jeszcze zimą.
Burmistrz chce, aby autobus elektryczny, pierwszy w gminach podwarszawskich, był szybkim środkiem transportu do metra. Wierzy, że kolejne połączenie poprawi sytuację komunikacyjną uzdrowiska i spowoduje, że więcej mieszkańców zdecyduje się zostawiać w domu samochody.
Będziemy szli tą drogą i starali się, oczywiście w miarę możliwości, uruchamiać kolejne ekologiczne środki transportu – deklaruje burmistrz.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię