Autobus elektryczny wkrótce ruszy na trasę!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Na uruchomienie autobusu elektrycznego, który połączy Grapę z Warszawą mieszkańcy uzdrowiska czekają już półtora roku. Pojazd powinien jednak niedługo zacząć kursować


Będzie to pierwszy autobus elektryczny na terenie powiatu piaseczyńskiego, uruchomiony w ramach programu niskiej emisji. Jego pętla zostanie zlokalizowana na węźle przesiadkowym przy ulicy Wilanowskiej na osiedlu Grapa. Na dziś wiadomo, że autobus będzie dojeżdżał do jednej ze stacji warszawskiego metra (na razie nie ma decyzji, do której). Gigantyczna ładowarka pojawiła się na Grapie już przeszło rok temu. Dlaczego więc autobus do tej pory nie został uruchomiony?
Niedawno burmistrz Kazimierz Jańczuk spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami MZA. Podczas środowej sesji poinformował radnych, że autobus elektryczny linii 251 (obecnie spalinowy) w najbliższym czasie powinien ruszyć na trasę. Do załatwienia pozostały jeszcze tylko dwie kwestie: operator czeka na decyzję urzędu dozoru technicznego (chodzi o pozwolenie na użytkowanie ładowarki), zaś gmina musi zawrzeć porozumienie z MZA, dotyczące rozliczeń za wykorzystywany do ładowania autobusu prąd.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię