Autobus z „dziurą” w podłodze podróżował przez Piaseczno

8

PIASECZNO Autobus z otwartym lukiem technicznym podróżował przez Piaseczno. Pasażerowie nagrali film i  zamieścili go na jednym z lokalnych fanpagów. Nie umknęło to uwadze policjantów, którzy szybko dotarli do przewoźnika, a nierozsądnego kierującego ukarali mandatem karnym w wysokości 1500 złotych!

We wtorkowy wieczór na jednym z lokalnych fanpagów ukazał się film opatrzony podpisem: „W autobusie linii Piaseczno – Góra Kalwaria można się nieźle zakręcić. Uważajcie na siebie”. Przedstawiał on nagranie, na którym w jednym z podmiejskich autobusów otwarty był luk techniczny, a kierujący tym pojazdem w takim stanie technicznym, niezgodnym z jakimikolwiek przepisami, przewoził w nim pasażerów.

Nagranie zostało zabezpieczone i przekazane do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy. Funkcjonariusze już następnego dnia rano ustalili do jakiego przewoźnika ów pojazd należy. Okazało się, że jest to autobus kursujący na trasie Warka – Piaseczno, który codziennie pojawia się w mieście około godziny 15:30. Mundurowi poczekali więc aż i tego dnia autobus zjawi się na terenie naszej gminy i przy ulicy Puławskiej zatrzymali go do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze poddali szczegółowej kontroli zarówno sam pojazd jak również kierującego. Co prawda w autobusie uszkodzony luk techniczny był już naprawiony, a do stanu trzeźwości oraz uprawnień posiadanych przez kierującego, funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń, nie uchroniło to jednak 56-latka przed mandatem karnym w wysokości 1500 złotych w związku z popełnionym dzień wcześniej wykroczeniem jakim było kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie.

Przypominamy, że w sytuacji kiedy kierujący autobusem łamie elementarne zasady bezpieczeństwa bądź porusza się niesprawnym technicznie pojazdem – nie bądźmy biernymi obserwatorami jego poczynań! Zdecydowanie zwróćmy mu uwagę, a także natychmiast poinformujmy o tym fakcie Policję!

8 KOMENTARZE

 1. Oby pasażerowie który doprowadzili do tego ukarania szukajac sensacji przez najbliższy rok vzekali po 2 lub 3 godziny na autobus który nie przyjezdza. I w zimie przemarzali do kości.
  Uwierzcie ze ja ze swojej strony najmniejsza awarie łącznie z przepalona żarówka od swiatla pozycyjnego będę zgłaszał jako awarie a wy będziecie czekać i marzną albo można na deszczu. Miłego czekania.
  Nie pracuje w tej firmie ale solidaryzuje się z kierowca.

 2. Z czym Ty się solidaryzujesz? Z łamaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa? A gdyby tam dziecko wpadło? Powiem Ci tak, jako wieloletni kontroler bezpieczeństwa, wezwałbym ITD oraz policję siedząc na tylnym siedzeniu Twojego autobusu a potem obserwowałbym jak odholowują Twojego złoma. Następnego dnia wystąpiłbym o odebranie Twojej firmie licencji przewozowej.

 3. Ludzie teraz są dziwni. Nagrywają zamiast zgłosić kierowcy. Po prostu szukają sensacji. Myślę, że oni to wyjęli i z uśmiechem film sobie kręcili i bezpodstawnie kierowcę ukarali!!! Karma wraca!

 4. Niema to jak zasłynąć w internecie, żałosny ten naród jest.
  Zamiast powiedzieć kierowcy który pewnie nie wiedział o tym fakcie bo nie jest od tego by na każdym przystanku robić obchód pojazdu.
  To lepiej nagrać bzdurny film i robić z siebie debila.
  Czyli lepiej niech ktoś nogę złamie niż poinformować choćby kierowcę… Żałosne.

 5. Do @kierowca

  Wtf? Sugerujesz człowieku, że to nic takiego że za publiczne pieniądze jeżdżą zdezelowane szepty i nie trzeba dbac o bezpieczeństwo pasażerów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię