Autobusy lokalnych linii „L” będą wygodniejsze dla pasażerów?

0

Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza nowe zasady w umowach zawieranych z przewoźnikami obsługującymi lokalne linie „L”. Pierwsze przetargi z większymi wymogami i ujednoliconą wizualizacją pojazdów zostały już ogłoszone.

Standard autobusów linii “L” ma się polepszyć. Dziś pasażerowie narzekają nie tylko na niewygodę, ale i kiepskie oznaczenie na niektórych liniach (fot. Czytelniczka Marzena)

W nowych przetargach Zarząd Transportu Miejskiego odchodzi od rocznych umów zawieranych dotychczas z przewoźnikami i stawia na kilkuletnie kontrakty, od 2 do nawet 5 lat. To ma wpłynąć pozytywnie na redukcję kosztów amortyzacji pojazdów i zwiększonych wymagań taborowych. Nowe wymogi zakładają, że usługi przewozowe będą realizowane przez pojazdy z częściowo niską podłogą, wyposażone w wyświetlacze i nie starsze niż z 2009 roku. Zmienią się także zasady rozliczeń, co ma zachęcić do większej dbałości o jakość realizowanej usługi.
Z punktu widzenia pasażera, oprócz wyższych standardów taboru i obsługi, dostrzegalną zmianą będzie także nowa identyfikacja wizualna pojazdów. Przewoźnicy będą musieli zastosować jednolitą kolorystykę pojazdów, zgodną z wymogami określonymi przez Zarząd Transportu Miejskiego. Autobusy kursujące na liniach „L” wyróżniać się będą charakterystycznymi niebieskimi barwami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię