Autobusy wracają na ul. Dworcową

10

PIASECZNO W związku z zakończeniem przebudowy skrzyżowania ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej od niedzieli 21 sierpnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej powrócą na ulicę Dworcową.

Zakończenie przebudowy skrzyżowania ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej umożliwia powrót wariantowych kursów linii 709 do PKP Piaseczno. Ulicą Nadarzyńską i Towarową dojadą do dworca swoimi stałymi trasami również linie L-1 i L-3. Na stałe trasy w ul. Dworcowej powrócą także linie L23, L24 i L25. Linie L13 i L17 wyjadą z miasta ulicami Kościuszki, Sienkiewicza, Dworcową i dalej Jana Pawła, Orężną w kierunkach docelowych. Nadal będą obowiązywały tymczasowe trasy dojazdowe do Piaseczna przez ulice Gerbera, Kilińskiego i Sierakowskiego do krańca Urząd Miasta.
Do czasu zakończenia robót drogowych w pasach dróg powiatowych Polskiego Państwa Podziemnego i Pod Bateriami bez zmian pozostanie kursowanie linii L-2, L12, L32 i L52. Stanowią one podstawę połączeń z Zalesiem Dolnym. Szczegółowe komunikaty o zmianach pojawią się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego – www.wtp.waw.pl. Prosimy też o weryfikację rozkładów jazdy, które mogą ulec niewielkim zmianom.

 

Biuro Promocji i Kultury

10 KOMENTARZE

 1. Dlaczego gdy trwał remont posiadając PIASECZYŃSKĄ KARTĘ MIESKĄ nie można było skorzystać z linii L-1 i L-3, aby dojechać do przystanku z którego odjeżdżał 709? Dlaczego na czas remontu nie dopuszczono na tych liniach nawet JEDNORAZOWYCH BILETÓW PRZESIADKOWYCH np. 90-minutowego?

  To tylko pokazuje arogancję osób w UMiG!

  Jak można pozbawiać ludzi komunikacji miejskiej i zmuszać do spacerów w trakcie trwania takich UPAŁÓW?!

  Dlaczego lokalne media nie poruszają takich tematów i nie wywierają żadnego nacisku? Boicie się Państwo, czy jesteście bardzo zależni od UMiG, a media służą jedynie ciągnięciu kasy z ogłoszeń i reklam?

  • Urzędnicy z burmistrzem na czele są tak oderwani od rzeczywistości, ze nawet im przez myśl nie przeszło, ze trzeba cos zrobić z biletami. Potwierdzeniem jest to, że jak „szwagier” nie wszedł na budowę to nikomu nie przyszło do głowy aby przywrócić komunikacje autobusową. Teraz jest widać trynd na budowę rond i wadza sie tego trzyma Czy ma to sens jest bez znaczenia. Już widze jak kierowcy przegubowych autobusów będą objeżdżać rondo na Dworcowej, Jazda na wprost będzie znacznie łatwiejsza. To nowe rondo to wyrzucone pieniądze.

  • Poziom Twojej naiwności świadczy o tym, że Twój nick odpowiada prawdzie.
   Naprawdę sądzisz, że władza jest w stanie takie rzeczy ogarnąć umysłem?
   Podpowiadam: nie jest.
   Tym bardziej, że władza nie jeździ komunikacją publiczną i nie musi kupować biletów.

   Zauważ, że władza przy planowaniu dość poważnej inwestycji, jaką była przebudowa Dworcowej nie była nawet w stanie przewidzieć, że przy Biedronce przyda się jej (bo nie wiadomo, czy komukolwiek innemu) mieć takie fajne małe rondo. Olśnienia doznali dopiero po zakończeniu długotrwałej i uciążliwej dla obywateli inwestycji.
   Aż strach pomyśleć, o czym tam jeszcze mogli nie pomyśleć…

   Nie sądzę, aby można było mieć do władzy pretensje o bezmyślność.
   Nawet jako młody mieszkaniec być może mógłbyś jednak zauważyć, że w ramach kampanii wyborczych kandydaci nie chwalą się tym, że potrafią myśleć, kojarzyć różne fakty, że mają wysoki iloraz inteligencji itp…
   Jako stary mieszkaniec informuję: nigdy jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek kandydat (nawet na stanowisko prezydenta Polski) czymś takim się chwalił (a moja pamięć sięga dość daleko…).
   A czym się chwalą? Najczęściej tym, że mają dzieci i ile ich tam jest. Tak, jakby posiadanie dzieci świadczyło o predyspozycjach do sprawowania władzy i piastowania różnych funkcji publicznych.
   Ale widocznie według nich tak właśnie jest.
   No to czego od nich, do diaska, oczekujesz?!

   P.S. Pzdr 🙂

   • Raczej poziom Pana przemądrzałości…

    Napisałem swój komentarz, aby wyłącznie zwrócić uwagę i to podkreślić. Od tęgich głów z UMiG niczego nie oczekuję i nie spodziewam się kompletnie niczego… Wiem że to ludzie prości do bólu…

 2. Dlaczego L-39 jeździ co godzinę? Do 8 sierpnia kursowała co 30 min. Ludzie nawet w wakacje (które nota bene się kończą) normalnie pracują i potrzebują się przemieszczać, a trasa L-39 to jedna z najlepszych tras. Domagamy się natychmiastowego zwiększenia kursów tej, jakże potrzebnej linii

 3. Tak długo jak w wyborach samorządowych będą startowały komitety partyjne będziemy mieli to co mamy. Władza doskonale wie, że antypisowskiego lub antyplatformowego elektoratu nic nie zrazi. Będą narzekać, pyskować ale jak przyjdą wybory to zagłosują przeciwko przeciwnikom władzy. Taka sytuacja demoralizuje władzę, która czuje się bezkarna. Za komuny partyjny Burmistrz zatrudnił by przynajmniej jednego fachowca nawet bezpartyjnego. A teraz mamy to co mamy

 4. Raczej poziom Pana przemądrzałości…

  Napisałem swój komentarz, aby wyłącznie zwrócić uwagę i to podkreślić. Od tęgich głów z UMiG niczego nie oczekuję i nie spodziewam się kompletnie niczego… Wiem że to ludzie prości do bólu…

  • A kojarzy Pan Szanowny coś takiego, jak poczucie humoru i odrobina dystansu do rzeczywistości?
   Jak ktoś jest bardzo spięty, to najlepiej się rozpiąć 🙂

   P.S. Tłumaczenie pewnych rzeczy jest trochę żenujące, ale widać niekiedy konieczne: człowieku, to był tylko drobny żart! Obrażanie Cię było ostatnią rzeczą, o jakiej bym pomyślał. Z drugiej strony oczywiście to, co możesz sobie o mnie pomyśleć ani mnie ziębi, ani grzeje.
   Pozdrawiam ponownie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię