AWANGARDA KLASY PREMIUM – NOWY LEXUS NX

0

W dniach 11-12 sierpnia w salonie Lexus Warszawa Puławska odbyło się wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne. Była to premiera niezwykłego samochodu jakim jest niewątpliwie nowa generacja Lexusa NX. Wyrazisty design, najlepsze w swojej klasie elektryczne napędy hybrydowe – plug-in i samoładujący – oraz ekscytujące osiągi dostarczają więcej doznań i emocji. To samochód, jakiego jeszcze nie było.


Wyrafinowany design, ekscytujące osiągi i najnowocześniejszy system bezpieczeństwa to dopiero początek. Nowy Lexus NX posiada najlepsze w swojej klasie elektryczne napędy hybrydowe – samoładujący i po raz pierwszy w Lexusie plug-in.

Nowy Lexus NX powstał na bazie 15 lat doświadczeń marki w dziedzinie elektryfikacji samochodów. Imponująca moc i zachwycające przyspieszenie w tym progresywnym SUV-ie idą w parze z niskim poziomem zużycia paliwa i emisji spalin. Samochód ma lepsze właściwości aerodynamiczne i obniżony środek ciężkości, dzięki czemu charakteryzuje się znakomitą przyczepnością. Silnik pracuje cicho, ale mimo to, prowadząc nowego NX-a, od razu można poczuć moc napędu elektrycznego.

Osiągi

Nowy Lexus NX jest wyjątkowo dynamiczny i wszechstronny. Wersja z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym posiada 242 KM, czyli aż o 22% więcej mocy niż Lexus NX 300h poprzedniej generacji. Samochód rozpędza się do 100 km/h w 7,7 sekundy. Z kolei hybryda plug-in o mocy 306 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w nieco ponad 6 sekund i może przejechać w trybie elektrycznym dystans ponad 60 km.

Bezpieczeństwo priorytetowo

Kluczowe znaczenie w projektowaniu samochodu miało bezpieczeństwo. W nowym Lexusie NX nad kierowcą i pasażerami czuwają najnowocześniejsze technologie. Lexus Safety System +3 jest dostępny w standardzie i zawiera m.in. ochronę przeciwzderzeniową, rozbudowaną o rozpoznawanie rowerzystów i motocyklistów zarówno w dzień, oraz posiada możliwość rozpoznawania ich w nocy. W wyższych wersjach wyposażenia system może sygnalizować również ich obecność w martwym polu na skrzyżowaniach. Nowością w Lexusie NX jest możliwość parkowania jednym naciśnięciem przycisku lub poprzez aplikację mobilną. Opcjonalnie dostępny jest także system FCTA, ostrzegający o ruchu poprzecznym z przodu i ryzyku kolizji.

Wygrywa designem i rozwiązaniami mobilnymi

W nowym Lexusie NX zachwyca również design – nie można przejść obok niego obojętnie. Nowy wzór grilla budzi emocje od pierwszego spojrzenia, a wyraziste linie boczne podkreślają dynamiczny charakter SUV-a. Zachwycają również jednoczęściowe, charakterystyczne światło tylne i nowe, 20-calowe obręcze kół.

System multimedialny w nowym SUV-ie Lexusa został zaprojektowany od podstaw. Samochód rozpoznaje polecenia głosowe i reaguje na nie, pozwalając na zdalną obsługę wielu funkcji. Aplikacja mobilna Lexus Link oferuje wiele przydatnych rozwiązań, takich jak włączanie klimatyzacji lub ogrzewania bądź planowanie ładowania akumulatora. Na uwagę zasługuje również nowoczesna i wygodna nawigacja aktualizowana w czasie rzeczywistym.

Nowy Lexus NX jest dopracowany w najmniejszym szczególe. Świadczą o tym jeden z największych w segmencie projektorów HUD czy zaawansowany system audio Mark Levinson® Premium Surround z 17 głośnikami. Klimatyzacja S-Flow jest bardzo wydajna: system wykrywa zajęte fotele i światło słoneczne, dzięki czemu może dopasować temperaturę do potrzeb i preferencji pasażerów. A wszystko to we wnętrzu, w którym można poczuć się jak w domu. Najwyższa jakość wykończenia i możliwość personalizacji pogłębiają poczucie nadzwyczajnego komfortu.


Lexus Warszawa Puławska to kolejna stacja dealerska firmy CHODZEŃ, która od 45 lat wiedzie prym na stołecznym rynku motoryzacyjnym. Salon dysponuje, jak na światowe standardy przystało, pełną gamą samochodów Lexus do jazd testowych oraz gwarantuje każdemu Klientowi Serwisu samochód zastępczy tej marki na czas naprawy. Zadowolenie Klientów to dla firmy CHODZEŃ priorytet, dlatego też w swoich szeregach zatrudnia grono specjalistów wysoko wykwalifikowanych z wieloletnią praktyką w branży motoryzacyjnej marek Premium. Profesjonalna obsługa Klienta oraz przyjazna atmosfera panująca w salonie począwszy od działu sprzedaży po serwis to podstawowy i najważniejszy element wyróżniający salon spośród konkurencji. Zaangażowanie w jakość obsługi Klienta zostały zauważone i docenione. Salon otrzymał już wiele statuetek i wyróżnień, wśród nich m. in. za ”Luksus i Innowację” czy też ”Salon Przyjazny Klientowi”.

Salon Lexus Warszawa Puławska to kwintesencja zasad marki Lexus od innowacji technicznych, najwyższej jakości obsługi Klienta po przyjazne środowisku akcje. Promując ekologiczny styl życia wokół stacji zasadzono 15 drzewek i 600 krzewów. W 2019 roku salon przeszedł na własne i niezależne źródło zasilania energią elektryczną. Na dachu salonu zainstalowane zostały panele słoneczne, dzięki którym w ciągu roku wyprodukowanych jest ponad 50 000 kWh energii elektrycznej.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię