Awanse i odznaczenia z okazji Dnia Strażaka. W planach nowy samochód i modernizacja remizy

1

PIASECZNO W piątek przy komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Staszica w Piasecznie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Były życzenia, gratulacje, podziękowania, ale także medale, odznaki i awanse. Dwóch strażaków rozstało się też ze służbą, co było najbardziej wzruszającym momentem uroczystości


Wszystkich zaproszonych gości powitał st. bryg. Leszek Szcześniak, szef powiatowych strażaków.
– Służba w naszych szeregach to przede wszystkim poświęcenie i misja. To także pomoc niesiona innym ludziom, która często wymaga wielu wyrzeczeń – podkreślił. Brygadier Szcześniak mówił o zadaniach strażaków oraz dużym zaufaniu społecznym, którym cieszy się formacja. Przypomniał też, że zawodowa straż zawsze może liczyć na wsparcie 35 jednostek OSP. W tym roku strażacy planują zakup nowego samochodu za około 1,4 mln zł, przymierzają się też do remontu strażnicy.
– Dziękuję wszystkim strażakom za trud, poświęcenie i ofiarność jaką wnosicie w ratowaniu ludzkiego życia i mienia – dodał na zakończenie komendant.


Potem rozpoczęła się najprzyjemniejsza część uroczystości, a mianowicie uhonorowanie strażaków odznakami, medalami i awansami. W imieniu odznaczonych głos zabrał st. kpt. Robert Jakubowski.
– Te wyróżnienia oznaczają, że o nas pamiętacie – zaznaczył. – Wszystko co robimy, robimy z pasją. Dziękujemy za pamięć.
Po pożegnaniu dwóch pożarników, którzy odeszli w stan spoczynku nadszedł czas na życzenia i gratulacje od zaproszonych gości. Jako pierwszy honor strażakom oddał – za pośrednictwem listu – prezydent RP Andrzej Duda.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię