Awantura z halami magazynowymi w tle

4

LESZNOWOLA Kilka tygodni temu w Łazach odbyło się spotkanie dotyczące zmiany planu miejscowego dla 10 ha gruntów w rejonie dawnego PGR-u i Radiostacji. Radni obiecali słuchać głosu mieszkańców, którzy nie życzą sobie magazynów. Tymczasem inwestor właśnie zaprezentował… wizualizację gigantycznego centrum logistycznego


Obecnie obowiązujący plan miejscowy dopuszcza w tym rejonie zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną do 14 m wysokości. W praktyce oznacza to, że można budować tu niewielkie bloki. W maju ubiegłego roku gmina przystąpiła do zmiany planu. Nowy ma dopuszczać budowę wysokich hal magazynowych (chodzi o obszar położony między ul. Rozmaitości i Alternatywy). Wielu mieszkańcom nie podoba się ten pomysł. Obawiają się różnego rodzaju uciążliwości, czemu dali wyraz podczas spotkania z wicewójtem Mirosławem Wiluszem i radnymi. Teraz, do 14 lutego, mogą składać swoje uwagi do projektu planu wpisując, że nie życzą sobie hal. Każdy radny może złożyć też projekt uchwały o odstąpieniu od sporządzania planu. Jako pierwszy zadeklarował to Łukasz Grochala.
– Jestem za tym, aby słuchać głosu mieszkańców. Jeśli wolą zabudowę wielorodzinną od hal magazynowych, to niech tak będzie – mówił kilkanaście dni temu.

Hillwood prawie jak Hollywood

Tymczasem kilka dni temu temat hal w Łazach powrócił. Stało się to za sprawą jednego z mieszkańców, który wrzucił do internetu oficjalny folder reklamujący nowe centrum logistyczne Hillwood Łazy, oferujące powierzchnię magazynową. Widać na nim pięć gigantycznych hal znajdujących się na obszarze ograniczonym al. Krakowską oraz ul. Przyszłości i Alternatywy. Z folderu wynika, że magazyny znajdą się w sumie na czterech działkach, na których obecnie obowiązuje zabudowa mieszkaniowa. Fakt ten oburzył mieszkańców Łaz i okolicznych miejscowości.
– Wszystko pewnie już od dawna jest ustawione – zauważył jeden z nich.

Gmina odcina się od inwestora

Do rewelacji znajdujących się w folderze wydanym przez firmę Hillwood Polska z siedzibą w Warszawie odniósł się wicewójt Mirosław Wilusz. Twierdzi on, że podczas spotkania z mieszkańcami, do którego doszło 20 stycznia przekazał informacje oparte na oficjalnych dokumentach, które wpłynęły do urzędu od właścicieli nieruchomości.
Byłem zapewniony, że na tym obszarze nie powstanie inwestycja o charakterze wyłącznie logistycznym, a planowane są inwestycje z zakresu usług w zróżnicowanej formie, jak powierzchnie biurowe czy sklepy internetowe – twierdzi wicewójt Wilusz. – Dlatego też olbrzymim zaskoczeniem dla mnie był folder reklamowy firmy Hillwood Polska, niezgodny zarówno z dotychczasowymi informacjami, ale również z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego. Zaistniała sytuacja zostanie przez nas niewątpliwie uwzględniona w dalszym procedowaniu zmian MPZP dla tego obszaru.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Co tam się dzieje w tej Lesznowoli. Zamiast w gminnie wiejskiej reaktywować PGR to oni wstają z kolan. Co jest uchwalone w planie i za ile. Jeżeli nic to dlaczego tego nie zrobiono i za ile.

  2. Sklepy internetowe i powierzchnie biurowe to się zgadza. Pracuje na takich magazynach. Więc wicewójt nie mija się z prawdą. Co innego stosunek powierzchni wyżej wymienionych do powierzchni typowo magazynowej.

  3. Jak widać plany są po to aby je co chwila zmieniać. I my za to płacimy a mieszkańcy zmagają się potem z patodewloperka lub gigantycznymi halami. I ca najgorsze tylko aktywność mieszkańców może coś zmienić. A istniały kiedyś miasta ogrody z przyjemnym środowiskiem do życia. Kasa i chciwość i ciagle więcej więcej to napędza deweloperów i magazynierów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię