KONSTANCIN-JEZIORNA „Odkrycie tajemnicy podziemnych tuneli” to tytuł kolejnej opowieści, którą napisali mieszkańcy gminy w ramach projektu „Bajka wizytówką miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”. Zachęcamy do jej przeczytania lub obejrzenia.

O projekcie
Pomysłodawczynią projektu jest Jolanta Krystyna Żytkiewicz, która od 20 lat zajmuje się pisaniem bajek. To ona na jednym z forów dyskusyjnych poświęconych gminie Konstancin-Jeziorna zaproponowała stworzenie cyklu opowieści, które w wyjątkowy i kreatywny sposób będą popularyzowały nasze uzdrowisko. Pomysł zdobył wielu sympatyków, którzy chętnie zaangażowali się w rozwój projektu – aktywnie zgłaszali propozycje historii czy bohaterów.Pierwsza opowieść, pt. „Jak powstała Akademia – Życie w Bajce?”, została ciepło przyjęta przez naszych czytelników i mieszkańców gminy.

Nowa bajka
Mamy nadzieję, że podobnie będzie z drugą bajką, pt. „Odkrycie tajemnicy podziemnych tuneli”, która jest już dostępna na stronie internetowej. Jej autorami, podobnie jak tej pierwszej, są: wspominana już Jolanta Krystyna Żytkiewicz, Maria Czarkowska – wolontariuszka, prowadząca w „Gazecie Wyborczej” projekty społeczne, Piotr Malinowski – psycholog, nauczyciel i asystent rodziny oraz dodatkowo Maria Guszkowska – nauczyciel i pedagog oraz Aleksandra Dzierżawska – konferansjerka, lektorka i wokalistka.

O czym jest bajka? – Grupa bohaterów wyrusza na wyprawę, w której celem jest oczyszczenie podziemnych tuneli pod Królewską Górą – opowiada Maria Czarkowska. – Tam odkrywają tajemnicę, ale więcej nie zdradzę.

Przeczytaj lub obejrzyj
Zapraszamy do czytania, słuchania i oglądania, bo bajki są także nagrywane i udostępniane w serwisie YouTube. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na facebookowym fanpage’u: Miasto Słońca – Królestwo Bajek Konstancin-Jeziorna.

Źródło: www.konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię