Bal charytatywny zakończony sukcesem

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA W ostatnią sobotę listopada w hotelu Borowina odbył się siódmy charytatywny bal stowarzyszenia Auxilium, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie


Mimo pandemii na imprezie stawiło się około 100 osób, od lat wspierających stowarzyszenie. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele piaseczyńskiego samorządu oraz lokalni przedsiębiorcy. Jak zwykle licytowano przekazane na aukcję oryginalne przedmioty. Prawdziwą furorę zrobiła koszulka Legii Warszawa z podpisami wszystkich zawodników, którą wylicytowano za ponad 10 tys. zł.
– Łącznie na aukcji zebraliśmy ponad 40 tys. zł – mówi Marcin Ciepieniak z zarządu stowarzyszenia. – Cieszy nas, że wokół jest tak dużo wrażliwych, a do tego hojnych osób, chcących pomagać niepełnosprawnym. To bardzo budujące.
A na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze? Stowarzyszenie deklaruje, że nadal chce poszerzać swoją działalność na rzecz uczniów SOSW w Piasecznie. Dzieci kończą szkołę i brakuje im miejsca, w którym mogłyby się spotykać. Stąd narodził się pomysł, aby stworzyć dla nich bezpieczną przystań, która otrzymała roboczą nazwę „Moja przystań”. Będzie to dom, służący nie tylko integracji i różnego rodzaju aktywnościom, ale będący także miejscem, w którym niepełnosprawni będą mogli uzyskać przysposobienie zawodowe.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię