Bandyci próbowali porwać kierowcę! Trafili do policyjnej celi

0

PIASECZNO Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie, terroryzowanie bronią, pozbawienie wolności, skrępowanie swojej ofiary i próbę kradzieży samochodu.

Policja znalazł atrapę broni. Prawdopobnie to jej użyto do ataku na ukraińskiego kierowcę

Ukraiński kierowca od sześciu lat świadczy usługi przewozu osób na trasie do Lwowa. Kilka dni temu 32-latek został telefonicznie powiadomiony, by przyjechał do małej miejscowości nieopodal Piaseczna. Miał stamtąd wczesnym rankiem odebrać kilka osób, które wracały z Polski na Ukrainę.
Gdy w poniedziałek 26 czerwca po godzinie 6 rano podjechał swoim mercedesem sprinterem pod wskazany mu adres, podeszło do niego dwóch mężczyzn.

Kierowca sądząc, że są to właśnie jego pasażerowie, wyszedł z samochodu chcąc otworzyć bagażnik. Wówczas otrzymał pierwszy cios w głowę przedmiotem przypominającym broń. Posypały się kolejne razy. Napastnicy na ręce Ukraińca założyli opaski uciskowe i próbowali wrzucić go do bagażnika samochodu, którym przyjechali. Jednak 32-latek zdołał wyrwać się z rąk oprawców i wzywając pomocy rzuciła się do ucieczki. Udało mu się schronić sw jednym z domów, skąd wezwano policję.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 37-latek, którego zatrzymano w jednym z salonów gier. Następne zatrzymanie miało miejsce na parkingu przed jednym z supermarketów, gdzie policyjne radiowozy zablokowały drogę ucieczki 36-letniemu kierowcy hondy. Podczas przeszukania u jednego z mężczyzn odnaleziono również atrapę broni, którą prawdopodobnie posłużono się podczas ataku na Ukraińca.
Podejrzani trafili do policyjnej celi. W ich sprawie policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.
Za pobicie i pozbawienie wolności grozić może kara więzienia do lat 10.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię