“Barany. Islandzka opowieść”. Prelekcja i dyskusja

0

GÓRA KALWARII 4 marca w kinie Uciecha odbędzie się prelekcja oraz dyskusja na temat filmu “Barany. Islandzka opowieść”, ale nie tylko. Poprowadzi ją dr Włodzimierza Pessela – skandynawista z Instytutu Kultury Polskiej UW


O filmie

Akcja rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci, mieszkających na odludziu. Gummi (Sigurður Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Júlíusson) są rywalizującymi ze sobą hodowcami rzadkiej odmiany islandzkich owiBarany. Islandzka opowieśćec. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność, a przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Listy dostarczane z pomocą pasterskiego psa są jedyną formą ich sporadycznej komunikacji. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu.

CZYTAJ TAKŻE:  81-letni podpalacz zatrzymany


„Barany. Islandzka opowieść”
to islandzki kandydat do Oscara przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Reżyser przenikliwie ukazuje obraz ludzi broniących – czasem w uparty, a czasem w komiczny sposób – swojego stylu życia i niezależności. Film Hákonarsona to hymn na cześć przekornej ludzkiej natury, która w najtrudniejszej sytuacji potrafi zachować się w nieprzewidywalny, budzący podziw sposób. Finał „Baranów. Islandzkiej opowieści”  to jedna z najbardziej wzruszających scen w kinie europejskim ostatnich lat – nie pozostawi nikogo obojętnym.

O prelekcji i dyskusji

Prelekcję i dyskusję poprowadzi dr Włodzimierz Pessel, skandynawista z Instytutu Kultury Polskiej UW, współredaktor tomu “Islandia. Wprowadzenie do wiedzy o społeczeństwie i kulturze”, opiekun Studenckiego Klubu Islandzkiego.

CZYTAJ TAKŻE:  Miłośnicy Wisły chcą wyremontować slip

Gdzie: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14
Kiedy: 4 marca (sobota), godz. 18:00
Koszt: 10 zł – bilet normalny, 7 zł – ulgowy (uczniowie, studenci i seniorzy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię