Barbara Galicz uhonorowana Złotym Krzyżem Zasługi

0

TARCZYN Barbara Galicz Burmistrz Tarczyna znalazła się w elitarnym gronie samorządowców uhonorowanych 27 maja, w Dniu Samorządu Terytorialnego, Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, wręczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

 

Burmistrz Tarczyna Barbra Galicz pracuje w samorządzie terytorialnym od początku jego powstania. Jest doświadczonym samorządowcem, który celnie diagnozuje rzeczywiste potrzeby Polski samorządowej. Doskonale zna swoją małą Ojczyznę, dba o jej rozwój w każdym jej z obszarów. Dzięki jej wytężonej pracy Gmina Tarczyn dokonała prawdziwego skoku cywilizacyjnego i stała się centrum kulturalno-sportowo-edukacyjnym regionu. Doceniony został wysiłek Barbary Galicz włożony w budowanie Polski lokalnej, będącej najbliżej swoich obywateli, m.in.: w modernizację dróg, budowę sieci wodociągowej, budowę i rozbudowę sieci kanalizacyjnej w trosce o środowisko naturalne, sprawne pozyskiwanie środków finansowych unijnych i krajowych, dbałość o zmianę wyglądu gminy, poprzez rewitalizację tarczyńskiego Rynku, stworzenie i modernizację terenów rekreacyjnych, budowę i remont budynków komunalnych, unowocześnienie bazy oświatowej i przyszkolnej infrastruktury sportowej, troskę o kultywowanie tradycji narodowych, w tym pamięć o osobach zasłużonych dla historii Polski oraz Gminy Tarczyn. Złoty Krzyż Zasługi został nadany Barbarze Galicz na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

CZYTAJ TAKŻE:  Szkoła zyska nowoczesne zaplecze socjalno-sportowe

Bardzo się cieszę z otrzymanego wyróżnienia. Jest ono dla mnie nie tylko nagrodą, ale także zobowiązaniem, żeby pracować z jeszcze większym zaangażowaniem na rzecz naszej lokalnej społeczności. I to zobowiązanie przyjmuję, dziękując jednocześnie za okazane zaufanie – mówiła Barbara Galicz. Burmistrz Tarczyna dodała, że Gmina Tarczyn nieustannie stawia na rozwój i na wprowadzanie zmian, które w korzystny sposób wpływają na życie mieszkańców.

Na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej łącznie uhonorowano 11 osób w tym dwie Złotym Krzyżem Zasługi. Barbara Galicz była jedyną kobietą w gronie nagrodzonych. Dzień Samorządu Terytorialnego, upamiętniający pierwsze, w pełni demokratyczne wybory do rad gmin i miast jest obchodzony od 32 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię