GÓRA KALWARIA 19-letni pomocnik reprezentacji Polski juniorów Bartłomiej Urbański, który stawiał pierwsze piłkarskie kroki w klubie z Krzaków Czaplinkowskich, związał się z holenderskim klubem grającym w tamtejszej ekstraklasie


Z nowym klubem Urbański podpisał trzyletni kontrakt (do 30 czerwca 2020 r.) z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Z dniem dzisiejszym zostałem zawodnikiem Willem II Tilburg , jestem szczęśliwy, że mogę być częścią holenderskiej piłki, dziękuje wszystkim za wsparcie! – poinformował wczoraj o transferze młody zawodnik.

Jak podaje serwis Młodzieżowy Futbol, z końcem czerwca wygasła dwuletnia umowa Urbańskiego z Legią Warszawa. Kluby w ostatnich dniach negocjowały kwotę, za jaką pomocnik trafi do Holandii – Legii należał się bowiem ekwiwalent za wyszkolenie. Ostatecznie, przy Łazienkowskiej zgodzono się na około 100 tys. euro plus bonusy.

Willem II, klub ze 120-letnimi tradycjami, zakończyło miniony sezon Eredivisie (czyli tamtejszej ekstraklasy) na 13. miejscu. Urbański będzie zawodnikiem pierwszego zespołu, ma ponoć realne szansę włączyć się do walki o pierwszy skład ekipy trenera Erwina van de Looia.

Pozyskaniem 19-latka zainteresowane były również kluby LOTTO Ekstraklasa, między innymi Lech Poznań.

O Bartku Urbańskim pisaliśmy na początku tego roku, kiedy po zgrupowaniach pierwszej drużyny Legii Warszawa, został zgłoszony do gry w ekstraklasie. Stale trenował z kadrą stołecznego zespołu, ale nie dane mu było zanotować w nim debiutu. Młody zawodnik rozegrał za to 29 spotkań (dwie bramki i sześć asyst) w rezerwach Legii i 11 meczów w zespole do lat 19 (trzy asysty). Zagrał również 5 spotkań w UEFA Youth League, oraz 2 spotkania w rundzie finałowej Centralnej Ligi Juniorów (półfinały przeciwko Lechowi Poznań, zanotowana asysta).

Bartłomiej Urbański urodził się 15 maja 1998 roku. Będąc uczniem szkoły podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku koło Góry Kalwarii, pierwsze piłkarskie kroki stawiał w KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, następnie był zawodnikiem zespołów juniorskich Polonii Warszawa. W 2015 roku trafił do Legii.

– Bartek jest postrzegany w Polsce jako bardzo duży talent. To niezwykle uniwersalny zawodnik. W środku pola dysponuje świetną kontrolą piłki i tak samo kreuje grę – powiedział po jego zakontraktowaniu dyrektor techniczny Willem, Joris Mathijsen.

Zdjęcie: Willem II Tilburg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię