KONSTANCIN-JEZIORNA Dziś o godz. 19 Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Klubu Podróżnika


Gościem klubu będzie znany globtroter Piotr Strzeżysz, który opowie o swojej niesamowitej wyprawie rowerem z Patagonii na Alaskę. Wstęp wolny.

– Czasem wystarczy spojrzeć inaczej – mówi Piotr Strzeżysz. – Nawet, jeśli wydawałoby się, że widać jakby mniej. Szerzej otworzyć oczy. A może w ogóle je zamknąć. I wyruszyć w drogę pełną magii i duchów. Rozpocząć wędrówkę, która od zawsze wije się niezmiennie gdzieś pośród chmur, w nieokreślonym miejscu i czasie. Wybrać się w podróż, by w końcu samemu stać się drogą – drogą pełną marzeń, tęsknot i snów. Podróżowanie to poszukiwanie baśni – dodaje globtroter. Zapraszamy na opowieść o podróży z Patagonii na Alaskę. Nie zabraknie imponujących zdjęć oraz filmu z wyprawy.

Piotr Strzeżysz od ponad dwudziestu lat zwiedza świat z rowerem. Autor czterech książek, z których najbliższa jest mu ostatnia, zatytułowana „Sen powrotu”. Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię