Będą cztery lodowiska!

0

POWIAT Z ogólnodostępnych lodowisk będzie można niedługo korzystać nie tylko w Piasecznie, ale też w Lesznowoli, Górze Kalwarii i Konstancinie-Jeziornie. Kiedy zostaną otwarte?


W Piasecznie zadaszone lodowisko na stadionie miejskim działa już od soboty 13 listopada. W Lesznowoli lodowisko przy Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich zostanie uroczyście otwarte w sobotę 4 grudnia (godz. 17). Imprezie będzie towarzyszyła rewia na lodzie. Otwarcie lodowiska planuje też Góra Kalwaria. Na razie wiadomo, że zostanie ono rozstawione obok basenu. Nieznany jest natomiast termin jego uruchomienia. W ratuszu mówią, że musi najpierw nieco spaść temperatura, co ułatwi zmrożenie tafli.
Kilka dni temu podczas komisji BOKiS-u w konstancińskim magistracie rozmawiano również o uruchomieniu lodowiska na terenie uzdrowiska.
Burmistrz zadeklarował, że zostanie ono otwarte w wersji na świeżym powietrzu – poinformował nas radny Krzysztof Bajkowski. – Organizacją ślizgawki ma zająć się GOSiR.
Zdecydowaliśmy się rozstawić lodowisko w parku, przy amfiteatrze – potwierdza burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Dyrektor GOSiR-u wystąpiła do starosty o pozwolenie na budowę ślizgawki. Będziemy chcieli uruchomić ją jeszcze w grudniu, o ile pozwoli na to aura.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Rusza lodowisko. Na dobry początek mecz hekejowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię