PIASECZNO Jeszcze tej wiosny samorząd powiatu rozpocznie budowę dwóch nowych obiektów sportowych – przy szkole średniej na ul. Szpitalnej i obok Liceum Ogólnokształcącego na Chyliczkowskiej

W poprzedni czwartek radni powiatu dołożyli pieniędzy do obydwu przedsięwzięć, aby można było jak najszybciej rozpocząć prace budowlane. Na ocieplenie budynku i poprawę efektywności systemu ogrzewania w LO oraz budowę przy nim hali sportowej radni przeznaczyli 6,5 mln zł w tym roku i kolejne 6,2 mln zł na rok 2018.

– Jesteśmy w trakcie wyboru firmy, która przeprowadzi termomodernizację, a przetarg na wykonawcę hali sportowej ogłosimy w najbliższych dniach – zapowiada Ksawery Gut z zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Z kolei w połowie marca starostwo rozpocznie poszukiwanie firmy, która przez dwa lata wzniesie halę dla Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Szpitalnej 10. Ta placówka ma salę gimnastyczną, ale… odda ją działającemu po sąsiedzku Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu. Rozbudowa SOSW aktualnie trwa i w jej ramach został wybudowany łącznik do sali gimnastycznej ZS nr 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię