Będą popularyzować lekkoatletykę. Bezpłatne zajęcia poprowadzi Kondycja

0

PIASECZNO W środę zostało zawarte porozumienie między gminą, stowarzyszeniem Kondycja i Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. W myśl umowy Kondycja poprowadzi dofinansowane przez PZLA bezpłatne zajęcia z lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży


Fot. Anna Grzejszczyk

To już druga edycja programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. W ubiegłym roku na terenie gminy realizowała go również Kondycja, a na dodatkowe zajęcia uczęszczało około 40 uczniów z klas IV-VI.

Sześć godzin tygodniowo

W tym roku bezpłatne zajęcia, które ruszą już w tym miesiącu, będą odbywały się w SP nr 1 w Piasecznie, SP w Chylicach oraz na stadionie miejskim.
– Zajęcia będzie prowadziło dwóch trenerów – zdradza Wiesław Paradowski z Kondycji. – Każdy będzie miał trzy godziny treningów tygodniowo. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe upowszechniające lekkoatletykę i przygotowujące młodzież do biegania.
Celem programu jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Harmonogram zajęć zostanie zamieszczony na stronie internetowej programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. Aby wziąć w nich udział, wystarczy zgłosić się do któregoś z trenerów.

Ze wsparciem gminy

– Dzięki stowarzyszeniu Kondycja nasz samorząd mógł zaangażować się w tak ważne sportowe przedsięwzięcie, które przysłuży się młodym ludziom – mówiła podczas podpisywania porozumienie wiceburmistrz Hanna Kułakowska- Michalak.
W program zaangażowanych jest 16 województw. Zawsze podczas zawierania umowy PZLA wymaga gwarancji gminy, która musi zobowiązać się, że bezpłatnie użyczy swoich obiektów sportowych.
– Z tym akurat nie ma problemu – mówi Marek Frącz, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Często i chętnie udzielamy wolontariatu obiektowego. Miejski stadion i hale sportowe są po to, aby z nich korzystać.
Porozumienie ma obowiązywać do końca tego roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię