Będą światła, będzie bezpieczniej

0

LESZNOWOLA Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Szkolnej w Lesznowoli. Koszty inwestycji pokryje samorząd gminny


Gmina Lesznowola na budowę świateł u zbiegu ul. Słoneczniej i Szkolnej zarezerwowała w budżecie 593 tys. złotych. Pieniądze te mają stanowić dotację dla samorządu województwa mazowieckiego, który zrealizuje inwestycję (ul. Słoneczna jest częścią drogi wojewódzkiej 721). Gdyby po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że budowa będzie tańsza, samorząd województwa zwróci gminie nadpłatę.
Otwarcie ofert przetargowych ma nastąpić 7 września. Na realizację inwestycji firma, która zwycięży w przetargu będzie miała 60 dni od daty zawarcia umowy.
– Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu z pewnością podniesie bezpieczeństwo – cieszy się radny Lesznowoli Marcin Kania. – Jest szczególnie potrzebna ze względu na bliskość szkoły i duży ruch na drodze wojewódzkiej. Samorząd gminy Lesznowola zabiegał o te światła od lat.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię