Będzie magicznie i świątecznie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA 15 grudnia już po raz ósmy spotkamy się na konstancińskim Jarmarku Świątecznym w Parku Zdrojowego. Będą m.in. Mikołaj ze swoimi pomocnikami, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, występy artystyczne i świąteczna zagroda ze zwierzętami.

Jarmark Świąteczny w Konstancinie-Jeziornie jest już tradycją. W tym roku ponownie odbędzie się w Parku Zdrojowym, który 15 grudnia zmieni się w zimową, kolorową krainę. O moc atrakcji zadba organizator – Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Spotkanie z Mikołajem

Na jarmark przybędzie Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Będzie też świąteczna zagroda ze zwierzętami, a w niej: owce, kozy alpejskie, kuce, lamy, osiołki i alpaki. Poza tym na najmłodszych czekają m.in. animacje i konkursy z nagrodami. Będą zabawy i warsztaty artystyczne. Z kolei w magiczny świat bajek przeniesie dzieci Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

Występy artystyczne

Nie zabraknie również występów artystycznych. Na scenie, która stanie na placu przy pomniku św. Jana Pawła II wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka, chór ze SP nr 2, chór „Jedyneczka” (SP nr 1), Chór Rodziców No Bell, zespół taneczny ze SP nr 6 w Opaczy, uczniowie ze SP nr 3, Konstanciński Chór Kameralny, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki, Pogodna Jesień, Chór Seniora Cantabile oraz chór kameralny Constanco Pueri Cantores i Musiclab – Studio Wokalne ze Szkoły Muzycznej 1. stopnia w Konstancinie-Jeziornie.

Stół wigilijny i życzenia

O godz. 14.00 spotkamy się przy wspólnym wigilijnym stole, na którym z pewnością nie zabraknie: pierogów z grzybami i kapustą, barszczu czerwonego i piernika. Życzenia świąteczne złożą mieszkańcom m.in. Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy i Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej. Później do wspólnego kolędowania zachęcać będzie Aleksandra Kostka, znana i lubiana telewizyjna „pogodynka”.

Blisko 80 wystawców

Prócz zabawy i koncertów, na jarmarku będzie można kompleksowo przygotować się do świąt. Wzdłuż głównej alei parku pojawi się mnóstwo stoisk, w tym roku będzie blisko 80 wystawców, z wyrobami rękodzielniczymi, świątecznymi dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak: tradycyjne wędliny, naturalne sery, miody, pachnące przypraw, pyszne ciasta, pierniki, ekologiczne przetwory i swojski chleb.

Otwarcie lodowiska

15 grudnia otwarte zostanie także lodowisko miejskie. W programie imprezy, która rozpocznie się o godz. 16.00, m.in.: rewia na lodzie pt. „Świąteczna opowieść, czyli jak Mikołaj został Mikołajem” w wykonaniu profesjonalnych łyżwiarzy wyczynowych z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego Walley.

Źródło: www.konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię