Będzie nowy konkurs na dyrektora szkoły

0

PIASECZNO Nowy konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Józefosławiu zostanie przeprowadzony 11 sierpnia. Pierwszy, wygrany przez Andrzeja Sochockiego, został unieważniony zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno z powodów proceduralnych

Organ prowadzący konkurs zwrócił wówczas uwagę na fakt, że niezgodny z procedurą wybór przedstawicieli Rady Rodziców do składu komisji konkursowej mógł mieć wpływ na jego wyniki. Zarządzenie to zaskarżył do Wojewody Mazowieckiego Andrzej Sochocki. Ostatecznie organ nadzoru podtrzymał jednak stanowisko gminy.
– W odpowiedzi na Pana pismo (…) informuję, że kwestionowane przez Pana zarządzenie było przedmiotem nadzoru i nie znaleziono podstaw do stwierdzenia jego nieważności – czytamy w piśmie dyrektora wydziału prawnego Bogdana Brożyny z up. Wojewody Mazowieckiego. – Zdaniem organu nadzoru w omawianym przypadku doszło do nieprawidłowości, które mogły mieć wpływ na wynik konkursu, bowiem jak wynika z dokumentacji zebranej w sprawie, powołanie do komisji przedstawiciela Rady Rodziców nastąpiło z naruszeniem trybu przewidzianego w Regulaminie Rady Rodziców ZSP w Józefosławiu.
Andrzej Sochocki nie kryje, że ma do gminy żal o to, że nie dopełniła swoich obowiązków.
– Szanuję decyzję wojewody i nie kieruję sprawy do sądu administracyjnego – mówi Andrzej Sochocki. – 11 sierpnia ponownie startuję w konkursie i zobaczymy co będzie dalej. Nie jest to dla mnie jednak sytuacja komfortowa. Jeżeli przyjmiemy, że w komisji konkursowej znalazły się jakieś osoby bez podstawowy prawnej, to gmina powinna, jeszcze przed zaistnieniem konkursu, coś takiego sprawdzić i dopełnić procedur. Każdy na moim miejscu miałby żal, a to co wydarzy się 11 sierpnia pokaże nam czy tak naprawdę chodziło o pewien niuans prawny czy o człowieka.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię