Będzie ograniczenie do 10 km/h na ważnej drodze!

4

KONSTANCIN-JEZIORNA Jak informuje burmistrz Konstancina-Jeziorny, starosta piaseczyński zatwierdził nową organizację ruchu dla ulicy Działkowej. Na odcinku od ul. Głowackiego do Constance Care kierowcy nie będą mogli przekraczać prędkości 10 km/h


Niedawno Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że ulica Działkowa na styku gmin Piaseczno i Konstancin-Jeziorna została wybudowana nielegalnie i zdecydował o wstrzymaniu na niej wszelkich prac w wyjątkiem tych, zapewniających bezpieczeństwo osobom korzystającym z drogi. Z tą interpretacją nie zgadzał się burmistrz Kazimierz Jańczuk, który uznał że skoro Działkowa formalnie nie istnieje, gminie nie wolno też jej naprawiać. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kierowcom, burmistrz wystąpił do starosty o zmianę organizacji ruchu na Działkowej. Pierwszy pomysł, aby zamknąć dla ruchu część ulicy, został odrzucony. Akceptację zdobył jednak kolejny, polegający na znacznym ograniczeniu prędkości na drodze.
Od Głowackiego do Constance Care Działkową będzie można poruszać się z prędkością nie przekraczającą 10 km/h, a nośność pojazdów nie może przekraczać 3,5 tony – mówi Kazimierz Jańczuk. – Od Constance Care do granic Warszawy prędkość zostanie ograniczona do 20 km/h. Te ograniczenia będzie egzekwowała straż miejska i policja. Nowe oznakowanie pojawi się w ciągu najbliższych dni – zapowiada burmistrz.
Co ciekawe ograniczenie będzie obowiązywało nie tylko kierowców samochodów osobowych i motocyklistów, ale także… rowerzystów, którzy również są uczestnikami ruchu drogowego.

CZYTAJ TAKŻE:  Można składać uwagi do projektu Działkowej. Mieszkaniec: nie uwzględniono jednej ważnej kwestii

TW

4 KOMENTARZE

  1. Powinniśmy zrobić zrzutkę na pozew zbiorowy przeciwko Jańczukowi który ubzdural sobie w głowie że jak utrudni życie kierowcom to będą latali nad gminą Konstancin. Płace podatki w Konstancinie i muszę niszczyć samochód jeżdżąc po dziurach. Po drugie zrzucić się na załatanie dziur i wysłać fakturę z pozwem do gminy Konstancin uzdrowiska posiadajacego asfalciarnie i dwa osiedla gdzie mieszka większość mieszkańców .. zielone ogrody bez pracy i mieszkań dla młodych, którzy wyprowadzą się na Wilanów lub Józefosław jak ja.

  2. Chyba 110. Nikt tam nie przestrzega przepisów. Progi niech burmistrz zamontuje a jeśli nie to niech lepiej zrezygnuje z posady bo tak prostej sprawy nie potrafi rozwiązać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię