GÓRA KALWARIA/PIASECZNO Przy okazji informacji o zakupie nowych pociągów dla Kolei Mazowieckich przewoźnik zapowiedział, że uruchomi bezpośrednie połączenie z Góry Kalwarii do Modlina


Koleje Mazowieckie właśnie podpisały ze Stadlerem Polska najwyższy kontrakt na zakup pociągów w historii polskich spółek kolejowych. Siedlecki producent dostarczy 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych o wartości 2,2 mld zł. Unia Europejska dofinansuje to przedsięwzięcie kwotą przeszło 1,2 mld zł. Pociągi będą jednoprzestrzenne, klimatyzowane, wyposażone w urządzenia informacji wizualno-dźwiękowej czy bezprzewodowy dostęp do internetu i będą osiągały prędkość nie mniejszą niż 160 km/h.

Przy okazji Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich podała, że zakupione przez przewoźnika pociągi (w latach 2019-2022) obsłużą połączenia w tzw. Warszawskim Obszarze Funkcjonalnym, wśród nich wymieniła linię Góra Kalwaria – Czachówek – Warszawa – Modlin.

– Mamy w planach uruchomienie takiego połączenia – potwierdza pani rzecznik.

Dodajmy, że obecnie pociągi Kolei Mazowieckich dojeżdżają do stacji PKP Modlin, ale jest ona oddalona od lotniska, z którego starują tanie linie lotnicze, o około 5 km (trzeba się przesiadać do autobusu). PKP Polskie Linie Kolejowe pracują jednak nad tym, aby w ciągu 3-4 lat pasażerowie mogli wysiadać przy samym terminalu. W ten sposób pociągi z lotniska Modlin (które obsłużyło w ubiegłym roku 3 mln pasażerów) mogłoby m.in. dojeżdżać do lotniska Chopina na Okęciu w ciągu 40 minut (obecnie, z przesiadkami trwa to 1,5 godziny).

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe………
    ilu Kalwarian poleci z Modlina, o ile wzrośnie ruch lotniczy Góra – Świat dzięki PLK.
    Badał to ktoś… czy tak w ciemno?

  2. Dopóki nie zrobią porządku z tymi gównianymi tłukącymi i gnącymi się na złączach torami leżącymi na deskach zamiast betonu gdzie pociągi jeżdżą max 50 km/h to te nowe pociągi nie wykorzystają nawet połowy swojego potencjału na tej trasie.

  3. pociag jedzie max 50km , musza dostosowac tory do szybszych predkosci, narazie strasznie długo sie jedzie do centrum warszawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię